Tüm güvenlik konularında format atın yazılması

319565

Hectopat
Bu forumun eski üyesiyim normalde başka hesabım vardı fakat o kapatıldı. Eskiden güvenlik konularında çok çok daha mantıklı cevap verilirdi. Sürekli format atın denmezdi. Özellikle Murat adlı profil fotoğrafında gül olan ve moderatör olup profilinde tarihten bir adam olan biri vardı. Bu ikisi cidden çok yardımcı oluyordu. Eskiden Kaspersky indirip tam tarama yapın diyenlere kahkaha atılırdı şimdi artık direkt format atın deniyor. Konulara girdiğimde ya format ya Kaspersky deniyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu forumun eski üyesiyim normalde başka hesabım vardı fakat o kapatıldı. Eskiden güvenlik konularında çok çok daha mantıklı cevap verilirdi. Sürekli format atın denmezdi. Özellikle Murat adlı profil fotoğrafında gül olan ve moderatör olup profilinde tarihten bir adam olan biri vardı. Bu ikisi cidden çok yardımcı oluyordu. Eskiden Kaspersky indirip tam tarama yapın diyenlere kahkaha atılırdı şimdi artık direkt format atın deniyor. Konulara girdiğimde ya format ya Kaspersky deniyor.
Dediğiniz sayın hocam @Murat5038

Kitle tamamen değişti ve yaş kitlesi düştü, sorunun kaynağı bu.

Bilip uğraşacak adam yok. Konuyu açan biraz bilse zaten internetteki bilgilerle sorununu çözebilir çoğu zaman. Kişiye şunu yap dedikten sonra oturup harfi harfine nasıl yapılacağını anlatmak, onun anlamaması, harfleri bile ayrıntılı şekilde anlatmak yorucu. Ve forum ortamı olduğu için zaman alıcı.
Bu yüzden çoğu durumda en rahatı format.

Direkt format diyenlere ben de karşıyım ama çoğu durumda ben de format öneririm. Mesela son zamanlarda disk bölümlerini bozup duran bir sürü kişi var. Düzeltmesi fazla meşakkatli. Yedek alıp format atmak yarım saat. Düzelten kişi ben olsam 10-15 dakika çözümleri denerim, olmazsa format atarım. Ama bir çözüm yöntemini ayrıntılı anlatmak zaten 5 dakikadan başlıyor. Konu sahibinin onu okuyup anlaması, anlamadığı yerleri sorması falan derken saatler sürmesi şaşırtmıyor.

Bugun adama eklenti atıp bunu kur dedim. Gelmiş harfi harfine anlat diyor. Anlatmıyorum. Zamanında kendi yazdığım ve açık paylasmadiginiz eklentiyi seninle paylaşmışım. Bir zahmet aç bak. Çaba göster.
Analtmayinca da biz suçlu oluyoruz.

Siz karar verin. Sıfır cevap ya da format. Sıfır cevap ya da eklenti atıp kur denmesi ve niceleri.

acv kim bilmiyorum ama bildiğim birisi var ve muhtemelen dediğiniz kişi o. Kendisi forumda genel olarak gizli kalmak istediği için adı değişmiş olmasına rağmen profilini söylemeyeceğim. Vakti olmadığı ve eski kalite yoksunluğu yüzünden nadir kullanıyor forumu.

Geri
Yukarı