Tüm internet sağlayıcıları tek altyapı üzerinden mi internet sağlıyor?

cagataymy

Hectopat
Merhaba,

Bulunduğum bölgede Türk Telekom altyapısında bir problem yaşadım, internet hızım bir anda yarıya düştü ve ben il Telekom müdürlüğüne kadar gittim bu konu hakkında bana altyapımızın bakır olduğu için buna benzer sorunlar yaşandığını gelip kazı yapılması gerektiği ama çözüm sağlanmasının garanti olmadığı bilgisi verildi. Arızalı bir altyapı ve çözüm sadece yama yapmak olarak gören bir anlayış ile devam etmek istemiyorum açıkçası. Bunun dışında çözümler arıyorum diğer tüm internet sağlayıcısı firmalar tek altyapı üzerinden mi çalışıyor acaba? Buraya alternatif bir yol ne bulabilirim?

Bilgi ve deneyimlerinizi paylaşmanızı rica ediyorum.

Teşekkürler,
İyi günler.

Çoğu firma tek altyapı üzerinden veriyor diye biliyorum.
Örnek verecek olursam TurkNet. TurkNet'in GigaFiber adında bir altyapısı var, kendi altyapısı. Fakat GigaFiber altyapı olmayan yerlerde TurkNet, Türk Telekom altyapısını kullanıyor.

Merhaba,

Bulunduğum bölgede Türk Telekom altyapısında bir problem yaşadım, internet hızım bir anda yarıya düştü ve ben il Telekom müdürlüğüne kadar gittim bu konu hakkında bana altyapımızın bakır olduğu için buna benzer sorunlar yaşandığını gelip kazı yapılması gerektiği ama çözüm sağlanmasının garanti olmadığı bilgisi verildi. Arızalı bir altyapı ve çözüm sadece yama yapmak olarak gören bir anlayış ile devam etmek istemiyorum açıkçası. Bunun dışında çözümler arıyorum diğer tüm internet sağlayıcısı firmalar tek altyapı üzerinden mi çalışıyor acaba? Buraya alternatif bir yol ne bulabilirim?

Teşekkürler,
İyi günler.

Ülkemizde maalesef Türk Telekom tekel bu durumda yapılacak şey altyapınıza fiber döseyene kadar beklemek olacak. TurkNet kendi altyapısını kullanıyor 1000 Mbps alabiliyorsunuz oda her yerde olmuyor.

Türkiye'nin ana omurgası TT'nin elinde fakat bunun yanında kendisine ait olan firmalarda var. Hızının düşmesinin birçok etkisi var bu ankestre ile senin aranda da olabilir. Bunun yanında detaylı bir araştırma istiyorsan Twitter hesabından ttdestek ve ümitonal ceo'yu etiketleyip sorununu yaz, zaten ceo'nun özel ekibi var onlar dönüş sağlar.

Eğer yanılıyorsam bilen arkadaşlar düzeltir zaten, bildiğim kadarı ile işin VDSL tarafında servis sağlayıcı firmalar Telekom'un altyapısını kullanmakta ve sahada bir sorun varsa bunu gene Telekom ekipleri ile birlikte çözmekteler diye biliyorum. Fiber tarafında ise bazı firmalar belirli bölgelerde de olsa kendi altyapılarını kurmaya başladılar.

Merhaba,

Teşekkürler,
İyi günler.

Arıza varsa düzeltecek kişi Türk Telekom olduğu için farklı bir firmaya geçmenizin bir artısı olmuyor.
Ama binanızda farklı altyapılar var ise onlara geçebilirsiniz o zaman sorununuz çözülür.

Teşekkürler arkadaşlar bulunduğum yerde ne yazık ki sadece VDSL bağlantısı var merkez bir konuma zahmet edip Fiber döşememişler bir de arızanın kronik olduğunu yama yapılmasından kaynaklandığını söylüyor ama çözüm üretmiyorlar. @madı2 arkadaşımızın önerisini de dikkate alarak uygulayacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı