Tüm kartları tek bir karta tanımlamak mümkün mü?

fouur

Kilopat
Daha fazla  
İnsanlık olarak Mars'a gittiğimiz şu günlerde tüm kredi kartlarını, otobüs kartlarını, mağaza kartlarını vb. kartları tek bir karta tanımlamak mümkün mü? Cündanımda o kadar gereksiz kart var ki ama öyle bir an geliyor ki kullanmak durumda kalıyorum. En az üç şehrin otobüs kartı da var. Bunları tek bir karta tanımlama yapmak mümkün olur mu sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefonunuz bu işi görebilir. Karekod olayı baya yaygınlaştı. Fakat dediğiniz olayın Türkiye'de en az 6-7 yılı var.

Apple Pay'e tum kartlari ve metro kartlarini ekleyebiliyorsunuz. Tek engel Turkiye'ye gelmemesi. Mars'a gitmemize gerek yok yani.

Bundan yaklaşık 5 sene önce rootlu Note 3 ile NFC Emit tekniğiyle Otobüs, Okul kartımı telefondan şu an adını hatırlamadığım bir uygulama ile kopyalayıp yayabiliyordum. O zamanlar temassız kredi kartı bugünkü kadar yaygın olmadığı için kredi kartını denememiştim. Ama bildiğim kadarıyla kredi kartlarının NFC frekansı telefonları okuyabildiğinden biraz farklı. Her telefon kredi kartını okuyamıyor bu yüzden.

Bundan yaklaşık 5 sene önce rootlu Note 3 ile NFC Emit tekniğiyle Otobüs, Okul kartımı telefondan şu an adını hatırlamadığım bir uygulama ile kopyalayıp yayabiliyordum. O zamanlar temassız kredi kartı bugünkü kadar yaygın olmadığı için kredi kartını denememiştim. Ama bildiğim kadarıyla kredi kartlarının NFC frekansı telefonları okuyabildiğinden biraz farklı. Her telefon kredi kartını okuyamıyor bu yüzden.
Bununla alakalı bir makale yazsanıza hocam faydalanım.

Geri
Yukarı