Tüm mekanik klavyelerin tuşları büyük ve sert mi olur?

SirSakurai

Hectopat
Merhaba arkadaşlar Tigoes K9 klavye aldım.
Fiyat olarak çok ucuz olduğu için ama bilmiyorum hiç beğenmedim.
Benim sorum asıl mekanik klavyeler de böyle mi?
Yani tuşları çok büyük normal klavyeye göre, ve sert.
Işıklandırma olarak iyi.

300-400 TL arası alınan bir mekanik klavye böyle olmaz diye tahmin ediyorum ama kullananlardan bir tavsiye almak isterim.
Genel olarak böyle yani bu aldığın gibi derseniz almayacağım. :)

TİGOES K9.jpg

Switch'e göre değişiyor tuş basma sertliği. Bazı markalar (SteelSeries - Razer gibi) kendi switchlerini yaparken baskı kuvvetini de düşürmeye çalışıyorlar. Önceki kullandığım Apex M800 modelinde bazen bir tuşa bastığımı hissetmiyordum bile mesela.

Cooler Master Masterkeys Pro L White kullanıyorum. Klavyede kırmızı anahtar kullanılmış. Ben de bazen bastığımı bile anlamıyorum. Hatta ilk alışma sürecinde bu hassasiyet yüzünden zorlanmıştım. Fakat şu an çok memnunum.

Soruna gelecek olursak, genelinin tuş boyutu büyük fakat baskı kuvveti kullanılan anahtar çeşidine göre farklılık göstermekte. Işıklandırma ise kişisel zevkine kalmış (y)

Cevap için teşekkürler.
Gerçekten 300-400 klavye için değer mi?
Gerçekten sık oyun oynuyor musun ve alacağın klavyenin ne olduğuna göre değişir. Her 400 Liralık klavye de iyi diye bir şey yok belkide parasını haketmeyen bir klavyedir. Logitech G103 gibi klavyeler de mekanik olmamasına rağmen gayet iş gören kaliteli klavyelerdendir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı