Çözüldü Tüm özellikleri aynı olan RAM'leri takınca sistem açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BedirXan

Decapat
Herkese merhaba. PC de ASUS P8H1-M pro/cm6630-8/dp_m anakart mevcut. İlk aldığımda aisint marka resimlerde görünen RAM takılıydı. Kingston kvr16n11/4 RAM aldım tüm özellikleri birbiri ile aynı iki RAM ama ikisini takınca PC açılmıyor. Boot ekranında iken ikinci RAM'i taktım (PC çalışırken) daha sonra kapatmadan yeniden baslattım. PC açıldı ve resimdeki gibi saçma bir şey çıktı ortaya. CPU-Z RAM'leri görüyor ancak PC görmüyor. Bu iki RAM'i birlikte kullanamayacak mıyım? Yanlış bir şeyler mi var acaba? Yardımlarınızı bekliyorum.
Resimler:

bzjFR3.jpg
I2zUj4.jpg
osfNx9.jpg
vGgJQf.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam öncelikle teşekkür ederim cevap için. Ancak sorunun çözdüm. Tabi ki yine Recep Baltaş sayesinde👏. İşlemci fanı yüzünden sorun çıkmış. Fanı söktüm çalıştı ve sonra fazla sıkmadan tekrar taktım fanı şuan bir sorun yok.
Thaiphoon Burner > Read ile iki belleğin de çip bilgilerini alıp buraya ekran görüntüsü atın.
Hocam öncelikle teşekkür ederim cevap için. Ancak sorunun çözdüm. Tabi ki yine Recep Baltaş sayesinde👏. İşlemci fanı yüzünden sorun çıkmış. Fanı söktüm çalıştı ve sonra fazla sıkmadan tekrar taktım fanı şuan bir sorun yok.
Thaiphoon Burner > Read ile iki belleğin de çip bilgilerini alıp buraya ekran görüntüsü atın.

Çözüm
Dönüş yapsaydınız keşke konuya. Bu mesajı çözüm işaretlemelisiniz.
Hocam öncelikle teşekkür ederim cevap için. Ancak sorunu çözdüm. Tabi ki yine Recep Baltaş sayesinde👏. İşlemci fanı yüzünden sorun çıkmış. Fanı söktüm çalıştı ve sonra fazla sıkmadan tekrar taktım fanı, şu an bir sorun yok.

Geri
Yukarı