Tüm okulun girebileceği bir site yapımı için hangi programlama dili daha iyi olur?

Eğer kendin sıfırdan bir internet sitesi tasarlamak ve geliştirmek istiyorsan Adobe Dreamweaver programını öneririm.

Amacın sadece internet sitesi oluşturmaksa Wix, Weebly, WordPress.com, AlterVista gibi servisleri kullanabilirsin.

Koklamak istiyorum sıfırdan.
Bu konularda hiç bilgin yoksa önce internetin çalışma yapısı, mantığı ve temel network üzerine biraz çalış. Ardından HTML, CSS ve JavaScript öğrenmeni tavsiye ederim. İnternet sitesi tasarlamak ve yapmak için pek çok dil, framework ve yazılım kullanılabilir. PHP dilini tavsiye ederim.

Herkesin tercihleri farklıdır ama ben bu proje için Nextjs, Typescript ve Prisma kullanırdım PostgreSQL veri tabanı ile birlikte.

Hocam JavaScript tabanında bulunuyor galiba çoğu. PHP diyor bazıları. Siz ise Typescript. Peki neden bunu önerdiniz? Artıları neler? Hangisi daha hızlı sonucu hedefler? Biraz fazla soru oldu ama :d kusura bakmayın

Hocam JavaScript tabanında bulunuyor galiba çoğu. PHP diyor bazıları. Siz ise Typescript. Peki neden bunu önerdiniz? Artıları neler? Hangisi daha hızlı sonucu hedefler? Biraz fazla soru oldu ama :d kusura bakmayın
Halihazırda Nextjs ve React kullandığım için Typescript tercih ettim onun yanına. İkiside kullanılan diller. PHP kullanacaksanız Laravele göz atmanızı öneririm. Siz hangisini daha çok beğenirseniz onu kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:
Halihazırda Nextjs ve React kullandığım için Typescript tercih ettim onun yanına. İkisi de kullanılan diller. PHP kullanacaksanız Laravel'e göz atmanızı öneririm. Siz hangisini daha çok beğenirseniz onu kullanabilirsiniz.

Hocam çok önemli bir sorum var. Bu siteyi yaparken domain gibi şeyler sizce ne kadar tutar? Ya da sizce ben bu süreçte ne kadar harcarım?

Geri
Yukarı