Tüm paramı bilgisayara harcıyorum

Bütün erkeklerde bu var maalesef ama seninki biraz hastalık boyutuna gelmiş gördünüz işte deprem oldu binlerce insan öldü bence kötü günler için birikim yapmakta yarar var

Bende aynısını yapıyorum insanlar zenginsin diyolar. İlgisi yok oysa. Bi yandanda yayıncılık yap derim. En azından yatırımını çift yönlü değerlendirmiş olursun. İyi Youtuber dediğinde zaten iyi konuşan güzel biri olmalı bu amaçla yayın ve video yaparsan kişiselde gelişmiş olursun. Böyle çekeceğim video konusunu belirlemiş oldum.

Doğru yoldasın kardeşim ama sana önerim arada altın vs. alıp köşede birikim yapman. Malum, ülkemizde ne olacağı belli olmuyor kenarda kara gün kesesi olsun.
Para biriktirmekte saçmalık. Türkiyede para biriktirmek diye bir şey yok. Bu adam altın alsa ne olacak ki ? Fiyatlar ona göre artıyor. 20 tl kara geçse ne geçmese ne milyoner mi olacak ? Onun yerine daha gençken o parayı yiyip bitirsin. Parayı mezara götüremezsiniz. Para harcamak için vardır. Biriktirmek için değil. Bir insan para biriktiriyorsa o insan zaten bitmiştir.
Kitap okumaya vakit kaybı diyen birinin düşüncelerinin önemi yoktur.
Kitap okumak saçmalık zaten. İnternetten makale okumaktan farkı ne ? Gittin aşk kitabı okudun ne kazandırdı sana ? Başkasının düşüncelerini dinliyorsun okuyorsun. Biriyle dertleşip sohbet etsende aynı şey. Kitap okuyacağıma film izliyorum mesela. Çünkü kitap ilkel bir şey. Kitabın yararlarını söyle ondan sonra senin düşüncenin önemi var mı bakarız ? Kitap okumak diksiyonda geliştirmez. Bir şeyi iyi okumanı sağlar sadece. Bakış açısı öğrenirsin başkada bir şey kazandırmaz. Doğrudan konuyla ilgili internette araştırma yaparsan daha çok şey öğrenirsin. Kitaplar ilkel şeylerdir. Devri bitti onların

Konuyu hortlatıyorum ama bende bu konu sahibi arkadaş gibiyim sürekli bilgisayar ve parçarlını güncelleme isteği var klavye, kulaklık, mouse, ekran kartı, işlemci ve dahası en azından paramızı kötü alışkanlıklara harcamıyoruz diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı