Boş yere para harcıyorum

Sorun olduğunu anlayıp nasıl hemen psikiyatriye yönelttiniz önce bunu sormak gerekir. Psikiyatri veya psikolog son seçenektir.
Sorun var ya da yok demedim?
Dönem dönem oluyor mu diye sordum arkadaşa ancak arada kaynadı.
Dönem dönem olma durumu bazı psikolojik rahatsızlıkların özelliğidir. O yüzden sordum.
Buradan bakınca herkese can sıkıntısından para harcamak gibi görülebilir.
Ancak bir rahatsızlık için o kişiye rahatsızlık vermesi gerekir ki konu sahibi bu durumdan ziyadesiyle rahatsız görünüyor.

Sorun var ya da yok demedim?
Dönem dönem oluyor mu diye sordum arkadaşa ancak arada kaynadı.
Dönem dönem olma durumu bazı psikolojik rahatsızlıkların özelliğidir. O yüzden sordum.
Buradan bakınca herkese can sıkıntısından para harcamak gibi görülebilir.
Ancak bir rahatsızlık için o kişiye rahatsızlık vermesi gerekir ki konu sahibi bu durumdan ziyadesiyle rahatsız görünüyor.
Evet dönem dönem.
Ben böyle cihazları genelde ikinci el alıp hevesim geçince satıyorum.
Bende böyleyim.
Hocam gayet normal çok parası olanlar bunu yapıp bundan kar edip yakınmıyor tek farkın bu.
Ucuz gördüğün ve piyasası olan her ürünü alman gayet mantılı bir hareket.
Türkiye'de çamaşır suyu alıp stoklasan kara geçersin Prof Dr Özgür Demirtaş
Evet ucuza alıyorum gerçekten ancak ucuz da olsa sürekli olması çok harcama yaptırıyor.
Öyle düşünme çok paran vardır bağımlısındır normaldir yani. Alıyorsun yetmiyordur, alışveriş ile bir şeylerin boşluğunu doldurmaya çalışıyorsundur.
Çok param yok ancak belki de doldurmaya çalışıyorsundur kısmı doğru olabilir.
Kapitalizm'in başarılı bir müşterisi daha.
Kapitalizm olduğunu sanmıyorum. Kişisel şeyler hariç her şeyi 2.el alırım ve harcamalarımın çoğu 2.el,bilgisayarım telefonum aldığım powerbank ya da el Tornavidası. Sıfır kulaklık aldım geçen ve hafıza kartı kapitalizmin bu olduğunu düşünmüyorum ancak kapitalizmin güçlü bir mıknatıs olduğunu ve içine çektiğinden eminim.

Yeni konular

Geri
Yukarı