Tüm parçalar uyumlu olmasına rağmen MSI Mystic Light uygulamada görmüyor

TOYLAN

Decapat
Daha fazla  
Anakartım MSI B650 Carbon Wi-Fi, Mystic Light uygulaması anakartın kendiside dahil olmak üzere RAM hariç hiçbir parçayı görmüyor. Parçaların çoğu direk MSI marka MSI olmayanlarda Cooler Master fanlar onlarda uyumlu sitesinde yazdığına göre. Sistemi kendim topladım bütün kablo bağlantılarını yaptım bende bir sorun olsa hiç değilse anakartın kendisini görürdü diye düşünüyorum. Sizce ne yapabilirim düzeltmek için ya da alternatif bir uygulama var mı tavsiye edebileceğiniz.

Eski, harici Mystic Light uygulamasını mı kullanıyorsunuz? MSI Center indirip deneyin.

Eski, harici Mystic Light uygulamasını mı kullanıyorsunuz? MSI Center indirip deneyin.

Hem MSI Center ile de denedim Dragon Center ile de denedim. Yeni topladım sistemi her şey güncel.

Hem MSI Center ile de denedim Dragon Center ile de denedim. Yeni topladım sistemi her şey güncel.

Anakartım MSI B650 Carbon Wi-Fi, Mystic Light uygulaması anakartın kendiside dahil olmak üzere RAM hariç hiçbir parçayı görmüyor. Parçaların çoğu direk MSI marka MSI olmayanlarda Cooler Master fanlar onlarda uyumlu sitesinde yazdığına göre. Sistemi kendim topladım bütün kablo bağlantılarını yaptım bende bir sorun olsa hiç değilse anakartın kendisini görürdü diye düşünüyorum. Sizce ne yapabilirim düzeltmek için ya da alternatif bir uygulama var mı tavsiye edebileceğiniz.

Bende de aynısı oluyor Dragon Center maalesef anakart hariç hiçbişeyi görmüyor Mystic Light uygulamasınıda Microsoft'un sayfası açılmıyor indiremiyorun o yüzden onu da deneyemedim. Anakartım MSI MAG B550 tomahavke kasa MSI MPG velox 100R.

Hocam MSI Center uygulaması harici bir RGB Kontrol programı kullanıyor musunuz? Mesela iCue veya benzeri uygulamalar var mı? Ben de benzer durumu yaşamıştım ve çözdüğüm için sordum. Bilgi verirseniz yardımcı olayım.

Ek olarak benim de fanlarım Cooler Master ve kontrolleri Msi Mystic Light sayesinde kontrol edebiliyorum.

Hocam MSI Center uygulaması harici bir RGB kontrol programı kullanıyor musunuz? Mesela iCUE veya benzeri uygulamalar var mı? Ben de benzer durumu yaşamıştım ve çözdüğüm için sordum. Bilgi verirseniz yardımcı olayım.

Ek olarak benim de fanlarım Cooler Master ve kontrolleri MSI Mystic Light sayesinde kontrol edebiliyorum.

Hayır ekran kartının uygulaması var sadece, acaba RGB kabloları birbirine bağlayıp en son anakarta bağladığım için olabilir mi ama üzerine koyduklarına göre onu düşünmüşlerdir herhalde. Hem anakartın kendi RGB'sini görmemesi çok ilginç geliyor bana.

Hocam MSI Center uygulaması harici bir RGB kontrol programı kullanıyor musunuz? Mesela iCUE veya benzeri uygulamalar var mı? Ben de benzer durumu yaşamıştım ve çözdüğüm için sordum. Bilgi verirseniz yardımcı olayım.

Ek olarak benim de fanlarım Cooler Master ve kontrolleri MSI Mystic Light sayesinde kontrol edebiliyorum.

Ben zaten bilgisayarı yeni topladım kurdum sadece şu FPS sıcaklık değerlerini gösteren programı kullanıyorum hocam. Harici program derken SDK denilen bir program vardı PC de hangisiyle kuruldu bilmiyorum sil dedi sildim Dragon ile beraber zaten SDK'ı tekrar yüklüyor. Dragon'da bir halta yaramadı açıkçası ne yapacağımı bilemedim acaba bende mi bir hata var programdamı 😀 kesin bendedir hata. Mystic Light uygulamasını indirmek içinde Microsoft'un sitesine gönderiyordu oradan indiriyorduk şimdi o sayfayı açmıyor artık bozuldu sayfa herhalde.

Hayır ekran kartının uygulaması var sadece, acaba RGB kabloları birbirine bağlayıp en son anakarta bağladığım için olabilir mi ama üzerine koyduklarına göre onu düşünmüşlerdir herhalde. Hem anakartın kendi RGB'sini görmemesi çok ilginç geliyor bana.
Hocam siz RGB üzerinden kontrol edemezsiniz; bağlantınız ARGB girişi üzerinden olmadığı sürece renk kontrolü sağlayamazsınız. Fanlarınızda ARGB desteği var mı? Kontrol etmek istediğiniz tüm parçalarınızın isimlerini verirseniz durumu detaylandıralım.

Ek olarak fanları birbirine bağlamak zorundasınız çünkü iletişimi tek kanal üzerinden sağlamaya yardımcı oluyor.

Ben zaten bilgisayarı yeni topladım kurdum sadece şu FPS sıcaklık değerlerini gösteren programı kullanıyorum hocam. Harici program derken SDK denilen bir program vardı PC de hangisiyle kuruldu bilmiyorum sil dedi sildim Dragon ile beraber zaten SDK'ı tekrar yüklüyor. Dragon'da bir halta yaramadı açıkçası ne yapacağımı bilemedim acaba bende mi bir hata var programdamı 😀 kesin bendedir hata. Mystic Light uygulamasını indirmek içinde Microsoft'un sitesine gönderiyordu oradan indiriyorduk şimdi o sayfayı açmıyor artık bozuldu sayfa herhalde.
Hocam MSI CENTER güncel olan programdır. Link ekledim burdan indirip kuralım ve ona göre devam edelim. Bu uygulama içerisinden aşağıdaki görselde gördüğünüz üzere Mystic Light uygulaması kurulmakta ve yönetimi sağlanmaktadır.

1678898016894.png

Son düzenleme:
RGB BIOS'tan kapalı olmasın?

Normalde bilgisayarı açınca fanlarda RGB başlıyor yanmaya hemen, BIOS'tan nesi kapalı olabilirki renk değiştirme özelliğimi renk değiştirmek istiyoruz biz o programla bendeki şu an buz mavisi gibi bir renk yanıyor hep aynı hiç değişmiyor o renkleri değiştirmek istiyoruz Mystic Light uygulaması ile.

Hocam MSI Center güncel olan programdır. Link ekledim buradan indirip kuralım ve ona göre devam edelim. Bu uygulama içerisinden aşağıdaki görselde gördüğünüz üzere Mystic Light uygulaması kurulmakta ve yönetimi sağlanmaktadır.

Hocam aynı program var bizde de, bizde Microsoft'un sayfasından indiriyoruz. Olmuyor işte sadece anakartı görüyor.

Geri
Yukarı