Tüm sınıfa bağırarak psikolojik şiddet uygulayan hoca CİMER'e şikayet edilmeli mi?

EFESHN1903

Hectopat
Daha fazla  
Şimdi olay 6. derste yaşandı hoca 5. dersten çıkarken bizim bir arkadaşın sırasının dibinde yerdeki çöpleri görmüş. Bunları toplayın yoksa teneffüse çıkamazsınız demiş.
Teneffüse çıkamazsınız dediğini duymadım. 6. derse girdi ve yerdeki kağıtları gördü teneffüse çıkamazsınız ders işleyeceğiz dedi ve bir arkadaşımız hocam öyle bir hakkınız hukuken yok dedi. Tabii hoca da bağırdı çağırdı tehdit etti falan. Sonra tüm sınıfa bağırdı tehditler savurdu ve olay şu ders işlemedi. Ayrıca bize siz sorumluluklarınızı yerine getirmiyorsunuz ki hak talep ediyorsunuz dedi. Ders boyunca oturduk sürekli bize bağırdı çağırdı azarladı tehdit etti bize iftira bile attı. Dersle ilgilenmiyorsunuz kitabınız defteriniz yok daha hak talep ediyorsunuz diye sonuç olarak teneffüse çıktı ancak çıkarken bizi aşağıladı rencide etti. Ben de böyle şeylere aşırı tilt olurum eve geldim. CİMER'e şikayet etmeyi düşündüm ancak memur olduğu için emin olamadım çünkü şikayet reddedilirse bana dava açabilir diye biliyorum. O yüzden kararsız kaldım sizce ne yapmalıyım?

Yanlışım varsa söyleyin.

Olayın aslını, bize anlattığınızda çarpıtma olup olmadığını bilemeyiz. Ben de bir eğitimci olarak öğrencinin derse kitap getirmemesinden rahatsız olur ve kızarım. İşiniz bu sonuçta, öğrencisiniz. Aynı şekilde sınıfınızı da temiz tutmalısınız. Fakat, ortada hiçbir neden yokken bağırıp çağırmakta veyahut tehdit etmekte kesinlikle haksız. Fakat yaşadığınız durumda bir nevi neden vermişsiniz.

Yine de hiçbir öğretmenin ciddi anlamda kötülüğünüzü istediğini düşünmeyin, her şey aslında arka planda bile sizin iyiliğiniz için.

Ayrıca sınıf ortamında bile nasıl yere çöp atabiliyorsunuz?
Hadi dışarıyı anlarım, anlamak istemiyorum da anlarım yani. Kimi insan yapıyor böyle pis davranışlar ama kapalı ortamda da yere çöp atmazsın yani.

Şimdi olay 6. derste yaşandı hoca 5. dersten çıkarken bizim bir arkadaşın sırasının dibinde yerdeki çöpleri görmüş. Bunları toplayın yoksa teneffüse çıkamazsınız demiş.
Teneffüse çıkamazsınız dediğini duymadım. 6. derse girdi ve yerdeki kağıtları gördü teneffüse çıkamazsınız ders işleyeceğiz dedi ve bir arkadaşımız hocam öyle bir hakkınız hukuken yok dedi. Tabii hoca da bağırdı çağırdı tehdit etti falan. Sonra tüm sınıfa bağırdı tehditler savurdu ve olay şu ders işlemedi. Ayrıca bize siz sorumluluklarınızı yerine getirmiyorsunuz ki hak talep ediyorsunuz dedi. Ders boyunca oturduk sürekli bize bağırdı çağırdı azarladı tehdit etti bize iftira bile attı. Dersle ilgilenmiyorsunuz kitabınız defteriniz yok daha hak talep ediyorsunuz diye sonuç olarak teneffüse çıktı ancak çıkarken bizi aşağıladı rencide etti. Ben de böyle şeylere aşırı tilt olurum eve geldim. CİMER'e şikayet etmeyi düşündüm ancak memur olduğu için emin olamadım çünkü şikayet reddedilirse bana dava açabilir diye biliyorum. O yüzden kararsız kaldım sizce ne yapmalıyım?

Yanlışım varsa söyleyin.

Hocanız tam olarak ne dedi. Dediği şey kızmak ve disiplinsiz olduğunuzu söylemekse bir şey çıkmaz. Hakaret var mı?

Yanlışım varsa söyleyin.

Elinde delil gibi bir şey var mı? Ben olsam uğraşırdım.

Yanlışım varsa söyleyin.

Evde yere çöp mü atıyonuz hoca haklı respect adam/kadın toplayın dediyse toplayacaksınız üstünüze kesinlikle saygısızlık yapmayın.

Olayın aslını, bize anlattığınızda çarpıtma olup olmadığını bilemeyiz. Ben de bir eğitimci olarak öğrencinin derse kitap getirmemesinden rahatsız olur ve kızarım. İşiniz bu sonuçta, öğrencisiniz. Aynı şekilde sınıfınızı da temiz tutmalısınız. Fakat, ortada hiçbir neden yokken bağırıp çağırmakta veyahut tehdit etmekte kesinlikle haksız. Fakat yaşadığınız durumda bir nevi neden vermişsiniz?

Yine de hiçbir öğretmenin ciddi anlamda kötülüğünüzü istediğini düşünmeyin, her şey aslında arka planda bile sizin iyiliğiniz için.

Kitap defter mevzusu şu: Hocaya böyle bir hakkınız yok diyen arkadaş derslerle ilgisiz kitap defter getirmeyen birisi. Ancak onun yaptığı eylemlerden dolayı tüm sınıfa bağırıp çağırması notla bizi tehdit etmesi (çok zor sınav yaparım vb.) Bence yanlış.

Evde yere çöp mü atıyonuz hoca haklı respect adam/kadın toplayın dediyse toplayacaksınız üstünüze kesinlikle saygısızlık yapmayın.

Bak çöpü ben atmadım + duymadım görmedim kendi halimde takılıyorum ben. Şimdi suçum ne tek bir kişiye bağırsa ki onu da yapmaması lazım aslında ama yine de tamam derim ancak tüm sınıfa bağırdı.

Geri
Yukarı