Tüm tarayıcılar çok CPU kullanıyor

İlk başta Google kullanıyordum çok CPU kullandığından dolayı Mozilla Firefox'a geçtim. O da çok CPU kullanıyordu. Neredeyse tüm tarayıcıları denedim, hepsi çok fazla CPU kullanıyor. Şu anda Opera kullanıyorum, diğerlerine göre en az Opera kullanıyor. Az dediğim de %25 CPU kullanıyor. Bu sorunun çözümü nedir?
YouTube'de video izlerken işlemci kullanımının %20 ile %35 arasında değişmesi normaldir.
Belirtilen yüzdelik değer işlemci marka, modeline ve donanım yapılandırmasına değişkenlik gösterir.

• Tarayıcı boşta sadece açıkken %3-6
  • Tarayıcı video izleme modunda video duraklatılmış halde %11-19
  • Tarayıcıda video izlerken %20-35

Videolar özellikle çok CPU gücüne ihtiyaç duyuyor. Aynı şekilde tarayıcı üzerinden oynanılan oyunlar, iyi optimize edilmemiş siteler. Bunları bağlantıdaki uzantılar ile büyük oranda engelleyebilirsin.
Reklam engelleme uzantısı, siteleri yoran çoğu reklamı engellediğinden kaynak tüketimini azaltacaktır. Bu arada Opera'nın kendi reklam ve izleme ayarlarını kapatın. Ublock Origin kadar iyi çalışmadıkları gibi, Ublock Origin düzgün çalışmasını engelliyorlar.

Kimse dikkat etmemiş. Google bir tarayıcı değil, arama motorudur. Google'ı hangi tarayıcı üzerinde çalıştırdınız? Google'ı Edge ile çalıştırmayı deneyin.

i5 2430M 2.4GHz Turbo ile 2.8GHz olan işlemcim var 720p video açıyorum herhangi bir tarayıcıdan ve %60 işlemci kullanıyor bu normal değil bence ve %20 az bir şey çok olabilir ben boş boş gezerken instada vs. %5 kullanıyor.

Geri
Yukarı