Tüplü Tofaş Şahin çok yakıyor

5-6 litre LPG ile ölçüm sağlıklı olmaz, hele ışığın yanması ile hiç sağlıklı olmaz.
Araç sıralı sistem değil sanırım, LPG'yi doldurun, bitmeye doğru tekrar aynı pompadan mümkünse aynı saatlerde doldurun. O zaman sağlıklı sonuç verir.

5-6 litre LPG ile ölçüm sağlıklı olmaz, hele ışığın yanması ile hiç sağlıklı olmaz.
Araç sıralı sistem değil sanırım, LPG'yi doldurun, bitmeye doğru tekrar aynı pompadan mümkünse aynı saatlerde doldurun. O zaman sağlıklı sonuç verir.
Evet hocam, takip edeceğim bundan sonra sürekli. Özellikle dediğiniz gibi tam dolum yapmam lazım. Bir de farklı firmalardan alınca çok fark ediyor mu? Opet (Aygaz) en pahalılarından sanırsam ama eve en yakın o var diye oradan alıyorum hep.

Evet hocam, takip edeceğim bundan sonra sürekli. Özellikle dediğiniz gibi tam dolum yapmam lazım. Bir de farklı firmalardan alınca çok fark ediyor mu? Opet (Aygaz) en pahalılarından sanırsam ama eve en yakın o var diye oradan alıyorum hep.
Firmadan ziyade istasyondan istasyona fark edebilir. Sabit bir yerden almanızı ölçüm tutarlı olsun diye söyledim.

Tofaş şehiriçi lpgde ortalama 12-13 litre yakan bir araç zaten. Ani devirli kullanımlar yokuş ağırlıklı yollar veya düzensiz kullanımda 17 litre tüketim görebilir normaldir.

Araç 1996 Şahin S 1.6 diye biliyorum, ruhsata kontrol amaçlı tekrar bakarım ama bu model büyük ihtimalle.

Çalışması normal tüplü araç gibi ilk çalıştığında çoğu tüplü araçta hafif gaz vermek gerek diye biliyorum da benim sorun başka. Düz yolda gidip ışıklarda durunca veya giderken bile vitesi boşa atınca 500-600 devire düşüp stop edecek kıvama geliyor. Bazen oluyor bazen olmuyor, dediğiniz gibi büyük ihtimalle bi sıkıntı var o dediğiniz gazı püskürten parçalarda. Benim servise götürdüğüm zamana denk geldi herhalde sorun, yoksa alakasız yani ben servise balata değişimi ve hararet sıkıntısı için vermiştim.
Avans ayarına baktırmanı tavsiye ederim.

Geri
Yukarı