Tofaş şahin vites zor geçiyor

Rooftrellen

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba bugün 93 model bir şahin aldım, iki sorum var bilmediğim için soruyorum,

Birinci sorum vitesi 5 atmaya çalıştığımda çok zor geçiyor geçince de tak diye ses geliyor. Araba sallanıyor. Bu neden kaynaklanır?

İkinci sorumda araç calışır haldeyken yağ çubuğunu çekince yağ sıçratıyor. Normal mi bu araştırıyorum soruyorum usta normal diyor baska usta anormal diyor internetten bakıyorum normal yazan var anormal yazan var. Bu konu konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

(Egzozdan duman atma görmedim şu ana kadar 50 km yol geldim bir duman atma vs olmadı gördüğüm kadarıyla adam yanımdada dip gaz yaptı duman atmadı sadece su attı birkaç kez o kadar)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece belli viteslerde olan sıkıntılar kovan içerisine işaret eder. Yani dişliler. Ancak ondan önce yine de Baskı - Volant Dişlisi ve üst mekanizma bakımları yapılmalı sonrasında sıkıntı devam ederse dediğim gibi kovan açılmalı.

Kapaktan yağ sıçratır ancak çubuktan daha önce ben de duymadım. Daha önce Tofaş sürmediğimden de olabilir. Alman araçları en azından çubuktan değil kapaktan sıçratma yaparlar normaldir.

Su atması katalitik konvektörün egzoz gazları ile kimyasal reaksiyon sonucu oluşturduğu saf su. Kötü bir şey değil.

Beyaz Duman, yanma odasına su kaçağı. Mavi Duman, yanma odasına yağ kaçağı. Siyah duman yanma odasında zengin karışım hataları demek başka renk duman da atmaz motor zaten bunları gözlemlemediğin sürece sıkıntı yok.

Geri
Yukarı