Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır!

Milliyetçiliğin cehaltten dolayı ortaya çıktığını düşünüyorum.
Benim için medeniyete katkısı olan herkes Türk'tür.
Milliyetçiliği ve ırkçılığı birbirine karıştırmamak lazım. Irkçılık, ülkede yaşayan diğer milletleri 2. sınıf insan olarak görmektir. Milliyetçilik ise ülke menfaatlerini savunan, milleti ne olursa olsun ülke için çalışan herkese eşit davranmaktır. Başta Atatürk olmak üzere pek çok Türk büyüğü de milliyetçilik ilkesini benimsemiştir. Hatta Enver Paşa gibi biraz hayalperest kişiler de bu uğurda can vermiştir.

Mustafa Kemal Atatürk'ün bugünleri görerek söylediği sözlerden birisidir. Günümüzdeki genç neslin harap ve bitap halinden kurtulup kendini düzeltmesi lazım. Tek sorun elbet ki genç nesilde değil, genç nesle dayatılan saçma sistem de sorunlu. Ancak genç nesil kendini toparlarsa eminim Atatürk'ün de "tek ümidim gençliktedir" dediği gibi iyi yerlere geleceğiz. Bunun için de Atatürk'ün ve diğer atalarımızın yolundan gidip ilerlememiz lazım. Onların da amacı bizi bugünlere ulaştırmaktı.
Öncelikle Arap mitolojisinden çıkmamız lazım.

PKK sadece Türkiye ile değil Peşmerge ile de çarpıştı, bunun ırkla bir alakası yok yönetim şekli alakası var.
Nasıl ırk ile alakası yok? PKK'nın istediği şey Türkiye'nin Doğusunda bir Kürt Devleti kurmak. Türk yönetimini istemiyorlar. Türklerin altında yaşamak istemiyorlar. Türkler ile beraber yaşamak istemiyorlar. Nasıl ırk ile alakası olmuyor?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İzleyiniz.
Siz fotoğraf çekeceksiniz diye askerlerime ölü ve leş toplatmam!

Benim için medeniyete katkısı olan herkes Türk'tür.
Ben bir tarihçi değilim ama Atatürk'ün gelecek için kafasında böyle bir tanım olduğunu düşünüyorum. Sürekli olarak medeniyet ve bilime vurgu yapan birisinin hayali İsveç ya da İsviçre benzeri bir ülke olacaktır.

Geri
Yukarı