Türk Edebiyatı Dersinde Hocanın Bir Romandan Sınavda Soru Sorma Hakkı Var mı?

• Konuyu başlatan Simo Hayha
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 4B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

Simo Hayha

Ziyaretçi
Hoca 9. Hariciye Koğuşu adlı kitaptan 40 puanlık soru sorabilirim diyor. Ben okumadım bu kitabı. Okuyanlar var, onlar da hatırlamıyor zaten. Sorum şu: Hocanın kanunen bu derste böyle bir hakkı var mı? Teşekkürler.

Öğretmediği bir şeyi sorması mantıksız.
Roman müfredata dahil değildir herhalde.

Adam kitap okumayan kişinin dersini ne kadar iyi dinlerse dinlesin iyi not almaması için uğraşıyor. Bize kitap okuma alışkanlığı kazandırmak istiyormuş. Yahu benim okumadığımı nereden biliyor? Ya da ona ne? Ben eğer tarzıma uygun bir kitap bulursam okuyorum zaten. Okursam asla Türk yazar okumam. Gorki, Jack London gibi adını dünyaya altın harflerle kazımış kişileri okurum. Hayatında hiç Gorki okumuş mu merak ediyorum.

Sana katılıyorum. Güzel sürükleyici kitaplar da vermiyorlar ki keyifle okuyalım. Mecburi kitap okutmakla kitap okuma alışkanlığı kazandırılamaz!

Ben Hatırlarım 25 Puanlık Soru Soruyordu Hem Dilan Anlatım Hem Edebiyat Kitapla İlgili.
Sorabilir Zümre Kararı İse.

Dostum hocanla düzgün dilde bir konuşmayı dene eğer kötü yola gidiyorsa özür dile çık hiç uğraşma senin zararına olur.

Yav ama 40 puan ne demek? Kesin soru gelecek. Ama kaç puan olduğu belli değil. 20 olur en aşağıya.

Sadece sınavda sorduğuna şükret. Bizim hem Dil ve Anlatım hem de Türk Edebiyatı'nda her dönem birer kitap yazılısı var direk sözlü notu olarak giriliyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı