Türk gencinin okuma çabası

atogrimers

Picopat
Yer
Adana, Gürselpaşa
Daha fazla  
Arkadaşlar bildiğiniz gibi Türkiye'de çok kötü bir eğitim sistemi var, öğrenciler sınıf geçmek için hayatını yaşayamıyorlar, 9.sınıftayım, tam bu yıl eğitim sistemi değişti, günde 3-4 saat ders çalışıyorum (LGS dönemimde bile anca bu kadar çalışmıştım) sosyal aktiviteye ve sosyal medyaya filan çok zaman kalmıyor. Zaten bu sorunu tek ben değil neredeyse her öğrenci yaşıyordur diye düşünüyorum. Eskiden yine eğitim sistemi iyi değildi ama en azından öğrenciyi okulu sevdirmeye çalışıyorlardı, bu kadar katı değildi. Bu arada okumak dışında bir sürü yol var, ama burası Türkiye. -Futbolcu olayım diyorum yetenek yok, olsa bile her yer torpilli. Sanayi diyorum hiç tanıdık yok, valla tanıdık olsa ilk fırsatta geçerdim. Siz ne düşünüyorsunuz? Sizce haklı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bildiğiniz gibi Türkiye'de çok kötü bir eğitim sistemi var, öğrenciler sınıf geçmek için hayatını yaşayamıyorlar, 9.sınıftayım, tam bu yıl eğitim sistemi değişti, günde 3-4 saat ders çalışıyorum (LGS dönemimde bile anca bu kadar çalışmıştım) sosyal aktiviteye ve sosyal medyaya filan çok zaman kalmıyor. Zaten bu sorunu tek ben değil neredeyse her öğrenci yaşıyordur diye düşünüyorum. Eskiden yine eğitim sistemi iyi değildi ama en azından öğrenciyi okulu sevdirmeye çalışıyorlardı, bu kadar katı değildi. Bu arada okumak dışında bir sürü yol var, ama burası Türkiye. -Futbolcu olayım diyorum yetenek yok, olsa bile her yer torpilli. Sanayi diyorum hiç tanıdık yok, valla tanıdık olsa ilk fırsatta geçerdim. Siz ne düşünüyorsunuz? Sizce haklı mıyım?
Torpil konusunda haklısınız. Ancak eğitim sistemi için Türkiyeyi suçlayamazsınız. 3-4 saat çalışıp sosyal aktivitem kalmıyor diyorsun. Öğrencinin bir hedefi varsa çalışmak zorunda tabii. Niye kötüledin anlamadım. Japonya olsun Amerika olsun o adamlar hiç çalışmıyormu zannediyorsun?

Torpil konusunda haklısınız. Ancak eğitim sistemi için Türkiyeni suçlayamazsınız. 3-4 saat çalışıp sosyal aktivitem kalmıyor diyorsun. Öğrencinin bir hedefi varsa çalışmak zorunda tabii. Niye kötüledin anlamadım. Japonya olsun Amerika olsun o adamlar hiç çalışımıyormu zannediyorsun?
Çalışmıyor değil ama okuma zorunluluğu yok en azından, okumadan bile bir sürü şey yapabiliyorlar.

Haklı olduğun kısımlar var da aklıma takılan birkaç kısım var:
  • Günde 3-4 saat çalışıp nasıl kendine zaman ayıramıyorsun?
  • Sosyal medya zaman ayırılması gereken bir mecra mı?
  • Ülkede eğitime bu kadar aç insanı ben neden göremiyorum?
  • Okumak için alternatifleriniz nelerdir?
Evet, sistem değişmeli. Herkes okumak zorunda değil, istemeyen okumaz. Ama o sistemi değiştirebilmek için birazcık yanmalıyız. Petrov'un da benimsediği gibi büyük toplulukları ateşlemek için bir kıvılcım yeter. İçinizdeki ateşi kaybetmeyin, yeter.

Yeni konular

Geri
Yukarı