Türk halkı baskıcı mı?

Bu dedikleriniz haricine katılıyorum. Dinine aşırı bağlı olan insanlar geri kafalı, ilerlemeyi reddeden insanlar mı oluyor? Pekçok din araştırmayı emrederken bu dedikleriniz biraz çelişkili.
Gerçek hayattan kopma seviyesine gelenler için söylemiş bence hocam.

Bu dedikleriniz haricine katılıyorum. Dinine aşırı bağlı olan insanlar geri kafalı, ilerlemeyi reddeden insanlar mı oluyor? Pek çok din araştırmayı emrederken bu dedikleriniz biraz çelişkili.

Burada İslam'a bir söylemim yok tabii ki veya tüm müslümanlara, burada kastım bahsettiğim Türk'lerin İslam anlayışı. Arap gibiyiz resmen Kur'an okuyan akıllı, hayal gücünü kullanan yaramaz/gereksiz işle uğraşan gibi.

Orada lafım bizim milletteki bu tabire uyan kesim, uyarı için teşekkürler açmış oldum şimdi biraz daha. 👍

Hiçbir zaman bir avrupa ülkesi olamayacağız. Bunun en büyük kanıtı da sizlersiniz. Çok üzülüyorum ama elimden bir şey gelmiyor.
IMG_20220402_172936.jpg

Bu arada konu sigara ve alkole kaymış, ona da fikir belirteyim kendimden.

Sigara ve alkol serbest olsun, insan kararı olsun. İnsan kendine zarar verecek sonuçta, Mustafa Kemal Atatürk de sigara içiyordu, alkol alıyordu. Bu onun kendi zararınaydı kimseyi teşvik etmeye kalkmadı veya ağzına zorla tıkmadı.
Demem o ki, bırakın içmek isteyen içsin; içmeyen de başka yollarla keyif bulmaya baksın. Siz içmiyorsanız böyle devam edin, çevrenizdekileri teşvik edin ama gidip de boş laflar yapmayın.

Bu arada konu sigara ve alkole kaymış, ona da fikir belirteyim kendimden.

Sigara ve alkol serbest olsun, insan kararı olsun. İnsan kendine zarar verecek sonuçta, Mustafa Kemal Atatürk de sigara içiyordu, alkol alıyordu. Bu onun kendi zararınaydı kimseyi teşvik etmeye kalkmadı veya ağzına zorla tıkmadı.
Demem o ki, bırakın içmek isteyen içsin; içmeyen de başka yollarla keyif bulmaya baksın. Siz içmiyorsanız böyle devam edin, çevrenizdekileri teşvik edin ama gidip de boş laflar yapmayın.

Elinize sağlık hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı