Türk Hava Kuvvetleri'nin 2 A-400M Uçağı Hala Ukrayna'da

• Konuyu başlatan Jira
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 22
  • Görüntüleme 2B
Savunma Bakanı Hulusi Akar´ın dediğine göre insani yardım taşıyorlarmış. Şansa bakın ki Rusya´nın saldırısından hemen önce Ukrayna´ya varmışlar.

İki ülkeyle de temas halindeysek göz göre göre bir şey gelmez başlarına diye düşünüyorum.

Başta personelimiz olmak üzere her şeyin sapasağlam şekilde ülkemize dönmesi dileğiyle.

Savunma Bakanı Hulusi Akar´ın dediğine göre insani yardım taşıyorlarmış. Şansa bakın ki Rusya´nın saldırısından hemen önce Ukrayna´ya varmışlar.
Ayrıca büyükelçilik çalışanlarını almak için de gittiler. Bence daha erken tahliye edilebilirlerdi. Yine de 5 bin yıllık devlet aklı diyoruz. :D

Rusya'nin son derdi bizim uçaklarımıza zarar vermek olur bence ama olur da yanlışlıkla ayrılıkçı kursununa falan gidersek sonuçları ne olur bilinmez.

Hayır, saldırı başlamadan 1 - 1.5 saat önce (04:20 - 04:30 civarı) iniş yaptılar. İşsiz işsiz forumdan birkaç kişiyle birlikte uçakları izliyorduk. :D

Putin zaten 4'de operasyon başlatılacağını açıkladı. Uçaklarda o saatte havalandı diye görmüştüm.

MSB'den yapılan açıklamaya göre aylar sonra uçaklar Türkiye'de:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı