Türk internet kitlesinin reklam takıntısı

Bence Adblock kullanmamalısın Technopat dahil çoğu internet sitesi ve Youtube kanalı geçimlerini reklamlar sayesinde yapıyor. Senin bu yaptığın bir nebi haram. Bir dezavantajıda sayfa açılış süresini uzatıyor.
Haram degil yahu burda bizim internetimiz gidiyor reklamlarla o parayi calisip aksama kadar alin teri ile kazaniliyor sonucta ;)

Eğer İslama inanıyorsan buna haram demek gayet mantıklı. Haramın biraz daha teknolojik versiyonu işte. :D

Ne yani sen şimdi gidip bir banka soysan günah, ancak internet üzerinde Hack yaparak hırsızlık yapsan günah değil mi? :D

Adamların belli bir kalitede yayın yapması için ve kaliteyi artırması için para kazanması gerek, reklamlar görmek istemiyorsanız o zaman kalitesi düşmüş hizmetler bekleyin. Gerek YouTube olsun gerek başka bir site fark etmez.

Eğer İslama inanıyorsan buna haram demek gayet mantıklı. Haramın biraz daha teknolojik versiyonu işte. :D

Ne yani sen şimdi gidip bir banka soysan günah, ancak internet üzerinde Hack yaparak hırsızlık yapsan günah değil mi? :D

Adamların belli bir kalitede yayın yapması için ve kaliteyi artırması için para kazanması gerek, reklamlar görmek istemiyorsanız o zaman kalitesi düşmüş hizmetler bekleyin. Gerek YouTube olsun gerek başka bir site fark etmez.
Bence işi "Din" mevzusuna bağlamayalım. İnsanların zayıf noktalarından biridir, incilebilir en ufak tefek şey de. O yüzden neye inanıyorsa saygı göstermeliyiz.

Bence işi "Din" mevzusuna bağlamayalım. İnsanların zayıf noktalarından biridir, incilebilir en ufak tefek şey de. O yüzden neye inanıyorsa saygı göstermeliyiz.

Dine bağlamadım kesinlikle, yani haram olduğunu belirttim sadece. :) Saygı konusunda zaten çok saygı duyuyorum.

Neden haram olsun ki? (Tartışma oluşturmak istemem ama öğrenmek istiyorum.)

@Plyra Technopat dahil internetteki sitelerin %90'ı geçimlerini reklamlar sayesinde sağlıyor. Siz onların emeklerinden yararlanıp reklamlarını engellemeniz iyi birşey değil.

Arkadaşlarında dediği gibi sitelerin çoğu geçimlerini reklamlardan kazanıyor buna karşı değilim. Ancak şöyle bir durum var ki bazı reklamlar insanı çileden çıkarıyor. Ekranın ortasında fotoğraf beliriyor. Kapatmak için tıkladığında bir başkası açılıyor. Onu kapatmak için tıkladığında ise bir başkası başka sekmede açılıyor. Bu tarz reklamlar yasaklanmalı.

''Geçimlerini reklamlardan sağlıyor.'' nasıl bir cümle Allah aşkına ? :D Reklamlarla mı evindeki insanları doyuruyor, veya tek geçim kaynağı bu mu ? Adblock kullanıp kullanmamak tamamı ile tercih meselesi. Beni rahatsız ediyor sayfayı açtığımda reklam kapatmak. Yapabilecek bir şey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı