Türk korku filimlerindeki cin hikayeleri gercek mi?

Bilimde kesinlik yoktur evet ama dinin hiçbir olgusu bugüne kadar kanıtlanamadı ne cin ne şeytan. Yani bunları kanıtlamak bilimin işi değil dindarların işi, zaten olmayan şeyi bilim neden kanıtlasın? Dindarların kanıtlaması lazım inandıkları şeye inandırmak için.

Neden insanlar başına bela almak istesin, anlamıyorum arkadaş, senin bunlara inanıp inanmaman dindarların umurunda mı? Hayır! Ve bilim neden böyle bir şeyle uğraşsın, bilim amacı dinle yarışmak mı? Hayır! Ama siz yarışmasını istiyorsunuz, nasıl yarışacak neyle yarışacak, hangi bilgiyle yarışacak, ben zaten diyorum filmdekilerin hepsi abartı fakat böyle bir şey var ve büyü ve usulünce çağırma ile musallat olurlar öyle kolay değil, mesela ben bile yaşadıklarımı şahit olduğum şeyleri anlatmak istemiyorum, neden kendimi tehlikeye atayım ki, bunlardan insanları kurtaran dindarlar var, yani siz bilmessiniz, zaten inanç bir insanla neden uğraşsınlar ki, amacına ulaşmışlar zaten, dindeki şeylere işinize gelmediği yerden bakarsanız kanıtlanmamış olarak görürsünüz şunu da bilmenizi istiyorum ki bu benim hiç umurumda değil.

perilere inanıp inanmaman beni bağlamaz ama bunlara var diyorsan kanıtlamak zorundasın, kanıtlarını da bilimsel şekilde dökmelisin. Yoksa havada durdum şahitlerim vardan öteye gitmez.

Ulan arkadaş sana bir şey kanıtlamak isteyen kim seninde dediklerin zerre umurumda değil en başta kendin klasik cümlelerle kanıt arıyorsun, arama o zaman.
@cxnnorx dostum ben konudan ayrılıyorum sende ayrıl bence istediğin kadar tartış herkesin fikri farklı.
Ben kimsenin fikrini değiştirmek istemiyorum umrumda değiller başta kendi kanıt aramaya çalışıyor.

Müslüman olanlara soruyorum: Mesela bana bir cin musallat olsa gece evimde yürüme sesleri duyar mıyım? Gece karabasanlar falan? Türk korku filmlerinin %90'ı cin filmleri oluşturuyor. Bunlar ne kadar gerçek?
Önce "Cinler Gerçek Mi?" diye sorun.

Yeni konular

Geri
Yukarı