Türk madenci Ethereum solo havuz ödülü olarak 168 ETH kazandı

Nikneyime

Centipat
Yer
İzmir
Solo Ethereum madenciliğinde büyük şans 1 blokta saat ve tarih bu şekilde 17.01.2022 06:41 168 ETH bulmuş arkadaş ve bulan bir Türk. Helal olsun.
Aranızda yapan tecrübesi olan var mı? Hazirana söylediği gibi tamamen POS geçinceye kadar denesem mi karar veremedim. Yorumlarınız nedir?
Hesap: Madenci İstatistikleri - Solo Ethereum ETH Madencilik Havuzu - 2Miners

1.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben geçmişte solo madencilik yaptım şu an bıraktım. Aralıkta hardfork gelmeseydi, 10 tane e9 sipariş etmiştim.. iptal ettim.. O zaman 30g ile günde 4-5 geliyordu.. 1 tane için 4 makine yetiyordu bugünkü zorluk ve madencilik kazım gücü ile sanırım 40T istiyordu. Solonun sansın ötesine geçip kazanca dönmesi için günlük 1 tane bulma ihtimalin yoksa girilmez şeklinde matematik çıkıyor. O da minimum.

SOLO madencilik mantığı şu: Ortada bir puzzle var, hem pool hem solo dalıyoruz, eğer önce SOLO bulursa, solo bonusu alıyor, devam ediyor. Ama önce POOL bulursa, solo 0 getiri alıp, yeni chaine geçiyor

Kabacana boşa çalışan makine ve elektrik oluyor.

Ha, bu arkadaş gibi şansına denk gelir mi gelir. Tam rakamdan emin değilim ama 300 milyonda 1 şansın var galiba, her blok başına yani 30 saniyede 1 bilet alıp 300 milyonda 1 piyangosu.

NOT: Ek bilgi, şimdi güncel rakamalra baktım.. Direkt alıntı yapıyorum: 90bin MH imiş günceli.

Havuzda maden çıkarırken diğer madencilerle birlikte çalışıyorsunuz. SOLO modda yalnızsınız. 0 blok bulursanız ödülünüz 0 olur. SOLO madenciliğini yalnızca deneyimli kullanıcılara ve yalnızca 24 saat içinde en az 2-3 blok bulabiliyorsanız önerebiliriz. Şüpheniz varsa, her zaman havuzda kazın.

15 bin MH için:

1643308395776.png

90 bin için kurtarıyor:

1643308466274.png

Son düzenleyen: Moderatör:
5.560.748 TL yapıyor tam olarak. Vay be!

Ben solo madencilik yaptım şua an bıraktım.. bugünkü zorluk ve madencilik kazım gücü ile sanırım 40T istiyordu solo nun sansın ötesine geçip kazanca dönmesi için
günlük 1 tane bulma ihtimalin yoksa girilmez şeklinde matematik çıkıyor.. o da min..

SOLO madencilik mantığı şu, ortada bir puzzle var, hem pool hem solo dalıyoruz,
eğer önce SOLO bulursa, solo bonusu alıyor, devam ediyor..

ama önce POOL bulursa, solo 0 getiri alıp, yeni chaine geçiyor

kabacana boşa çalışan makine ve elektrik oluyor..

ha bu arkadaş gibi şansına denk gelir mi gelir.. tam rakakamdan emin değilim ama 300 milyonda 1 şansın var galiba, her blok başına..

yani 30 saniyede 1 bilet alıp, 300 milyında 1 piyangosu

NOT: ek bilgi şimdi güncel rakamalra baktım.. direk alıntı yapıyorum: 90bin MH imiş günceli

Havuzda maden çıkarırken diğer madencilerle birlikte çalışıyorsunuz. SOLO modda yalnızsınız. 0 blok bulursanız ödülünüz 0 olur. SOLO madenciliğini yalnızca deneyimli kullanıcılara ve yalnızca 24 saat içinde en az 2-3 blok bulabiliyorsanız önerebiliriz. Şüpheniz varsa, her zaman HAVUZ'da kazın.

15bin MH için
Eki Görüntüle 1284910

90bin için kurtarıyor..

Eki Görüntüle 1284914
Valla düşünmüyor değilim 168 eth neysede
baksana adam 87 mh la 4.8 ETH almış.
ve aynı gün 45 dk arayla 2.8 eth ardından 2 eth daha
of acayip tahrik oluyorum.950 mh gücüm var yarısını geçirsemmi bilemedim.
bu arada

@warning1903 izmirin neresi ?​

2x.JPG

2.JPG

dediğim gibi piyango aslında.. 1 gpu ile de yapsan aynı.. mh artırdıkca, havuz kazım gücü / senin gücün kadar şans ile,
toplam blok gücüne etki ediyorsun..

yani havuz hashrate/ senin hash rate = X

blok bulma süresi / x = piyangonun sana çıkma şansı
ne zaman piyango değil, o da matematiksel olarak havuzun önüne geçinde.. 900 tane 3090 mesela :) ki o da günlük 1 blok.. değme yani.. günlük 2-3 olacak ki, yatırdığını geri al..

ama tekrar ediyorum, nasıl bugün madenciliğe girme konusunda, sende insanlara, nereden nereye geldik diyorsun ya, bu da aynısı.. yapılmaz değil ama, kaymak gitti.. şimdilerde işin hammalığı var..

illede yapcam dersen, sermayen de var sa Bitmain ant miner E9 al geç.. bende 200 RIG vardı 8-6 GPU lu bakımı ısı kontrolü bela.. ayrı gecekondumsu hangar kiralamıştım
Karşıyaka mavişehir :) Aslen Ankara, kriptodan sonra terfi ettik İzmire :))
of acayip tahrik oluyorum.950 mh gücüm var yarısını geçirsemmi bilemedim.
buna istinaden piyango bu arada, yoksa dediğim gibi basarsan 90bin MH o zaman küçük darpanen olur :)

Son düzenleme:
illede yapcam dersen, sermayen de var sa Bitmain ant miner E9 al geç.. bende 200 RIG vardı 8-6 GPU lu bakımı ısı kontrolü bela.. ayrı gecekondumsu hangar kiralamıştım
Karşıyaka mavişehir :) Aslen Ankara, kriptodan sonra terfi ettik İzmire :))
Anladım çok teşekkürler bu değerli bilgiler için.
elimde 2017-2018 sezonundan kalma gtx 1xxx serisi kartlarım vardı.
komple sattım 2 ay önce sıfır 6600düz ve xt aldım.şu an bütçe 0
O yüzden bitmain alamam ayrıca çok gürültülü oluyor diye biliyorum yerim yok.
bu arada dikkatimi çekmemiş sizi yeni keşfettim bilgilerinizden faydalanmak lazım diye nere oturduğunuzu sordum.Ben güzelbahçe bayağı uzağız gün içi kahve molası teklif edecektim.
bu arada sizin için sakıncası yoksa tabiki gün içi uygun saatlerde olmak kaydıyla :p
[email protected] adresime cep telefonu paylaşırsanız sevinirim.

rig.JPG

Bu dediğin şeyi bilmiyorum anlatabilir misin? Veya ilgili makaleyi atabilir misin?
Tabiki buyrun burada > EIP-4345: Difficulty Bomb Delay to June 2022

Yeni konular

Geri
Yukarı