Mining havuz ve madenci seçimi önerisi

• Konuyu başlatan GGWP
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 45
  • Görüntüleme 18B
Ben 2 gündür demek istediğim 2 gündür mining hakkında araştırma yapıyorum ama 0.5 ETH dün öğleden sonra olmuştu.

Onun dışında gece yatarken bilgisayarım ses yaptığı için kapatıyordum ama bunu zararlı olduğunu şimdi sizden öğrendim. Peki bunu kapatınca direk kredi notumuz gibi bir kere düşünce hep düşük mü kalıyor yoksa aralıksız yapınca gene yükselir mi?
bu akşam 22:30 - 01:00 arası kapamışsın oyun sanırım :p
26 kazıyorsun ama hala Ortalama Hashrate 12 lerde sürünüyor.
bize ödemeyi Ortalama Hashrate üzerinden yapar bütün havuzlar.

Bu akşam 22:30 - 01:00 arası kapamışsın oyun sanırım :p
26 kazıyorsun ama hala ortalama hashrate 12'lerde sürünüyor.
Bize ödemeyi ortalama hashrate üzerinden yapar bütün havuzlar.

Evet LoL attım 22 de :)

Bize ödemeyi ortalama hashrate üzerinden yapar bütün havuzlar.

Bunu da yeni öğrendim. Ama o zaman kaç mh kazdığımız pek önemli değil mi çünkü ortalama mh bildiğim kadarıyla normal mhden hep üstte. Yoksa ortalama mh denilen şey kazım süresi arttırkcamı artıyor?

Bir de hocam bu MSI Afterburner ayarlarını kurcaladım dün akşam. Şunu fark ettim sadece Memory clock ayarı mh/s değerini etkiliyor. Onun dışındaki Core clock hiç etki etmiyor gibi. O zaman Core clock değerini en dibe çekip kartın daha az güç çekmesini sağlasam daha mantıklı olmaz mı? En dibe çekmenin bir zararı olur mu?

Evet LoL attım 22 de :)

Bunu da yeni öğrendim. Ama o zaman kaç mh kazdığımız pek önemli değil mi çünkü ortalama mh bildiğim kadarıyla normal mhden hep üstte. Yoksa ortalama mh denilen şey kazım süresi arttırkcamı artıyor ?
Hayır kaç kazdığının tabiki önemi var ortalama hızını o belirliyor oda kesintisiz oturması için 24 saat ve fazlası kazman lazım gir çıklara sistem izin vermiyor.o yüzden gerçek madenciler 7/24 kazanlar daha çok kazanır ve bu sistem bütün havuzlarda aynıdır.

örneğin ethermine

fsfsdfs.JPG

Hayır kaç kazdığının tabii ki önemi var ortalama hızını o belirliyor oda kesintisiz oturması için 24 saat ve fazlası kazman lazım gir çıklara sistem izin vermiyor. O yüzden gerçek madenciler 7/24 kazanlar daha çok kazanır ve bu sistem bütün havuzlarda aynıdır.

Örneğin Ethermine.

Eki Görüntüle 1201014

Tamam anladım şimdi ben ilk başlattığımda benim ortalama hep dalgalanıyor demek ki bu yüzdenmiş.
Merhabalar tekrardan geceleyen varsa iyi geceler.

Her gün başlangıcı 14:40-50 arası düşün.
Ertesi gün 14:40-50 arası 0.0005 ulaştığında kazdıgın ETH nano ya çevirilip gönderilir.
Ulaşması ağ yogunluğuna göre TR saati ile 16:30 gibi bazen bu 19:00'a kadar çıkabiliryor ama kesin geliyor.
Sen en son ödeme alma zamanın dün yani 28. 10.2021 saat 14:40'ta 0.0005 hesabında olmadığı için ödeme yapılmamış.

Dediğiniz gibi bugün yattı hesabıma nano olarak.

Ek Açıklama 2021-10-30 045804.png

Onun dışında az önce bir şey fark ettim. Hesabımda ilk başta 37 TL gözüküyordu sonra bu 38 oldu az önce de 39 oldu. Bu Ethereum değeri artıyor diye mi şu an böyle? Yoksa şöyle bir şey duymuştum sanki Ethereum kazıp hemen çekmez beklersek bu da kazancı arttırır gibi (Ethereum kurundan bağımsız olarak)

Son düzenleme:
Tamam anladım şimdi ben ilk başlattığımda benim ortalama hep dalgalanıyor demek ki bu yüzdenmiş.
Merhabalar tekrardan geceleyen varsa iyi geceler.

Dediğiniz gibi bugün yattı hesabıma nano olarak.

Eki Görüntüle 1201974

Onun dışında az önce bir şey fark ettim. Hesabımda ilk başta 37 TL gözüküyordu sonra bu 38 oldu az önce de 39 oldu. Bu Ethereum değeri artıyor diye mi şu an böyle? Yoksa şöyle bir şey duymuştum sanki Ethereum kazıp hemen çekmez beklersek bu da kazancı arttırır gibi (Ethereum kurundan bağımsız olarak)
hesabına nano olarak yattı.ve hala nano olarak duruyorsa nano size saat 16:00 da yatmış saat 16:00 da 1 adet nano koin 5.38 $ dı.şu an saat 05:10 itibari ile 6.68$ ve durmadan yükseliyor.
hesabına nano olarak yattı.ve hala nano olarak duruyorsa nano size saat 16:00 da yatmış saat 16:00 da 1 adet nano koin 5.38 $ dı.şu an saat 05:10 itibari ile 6.68$ ve durmadan yükseliyor.
bu arada oyun kaçmaz her zaman oyun fırsatı var.
çeşme akarken doldur şimdi.

Son düzenleme:
Şimdi biraz araştırdım bende %25'lik artış olmuş yazıyor. Yani atıyorum benim hesabımda 1000 nano coin olsa şu an bayağı karlıydım. Hatta önceden daha da artmış, yıllık grafikleri inceledim 13 dolara kadar çıkmış sürekli artıp azalıyor. Bu durumda düşükken çekmeyip biriktirmek yükseldiğinde çekmek mantıklı olacak sanırım.
Bir de çekme işlemini nasıl yapıyoruz onu da öğrenmem lazım ilk kez yapacağım. Bu nano coini banka hesabıma geçirmek için yani. YouTube'a baktım normal ETH'yi transer anlatıyor gördüğüm kadarıyla. Bu nano coin nasıl oluyor okuyabileceğim makale yazı video varsa bana da yazabilir misiniz değerli hocam. @@Nikneyime
Hesabına nano olarak yattı. Ve hala nano olarak duruyorsa nano size saat 16:00 da yatmış saat 16:00 da 1 adet nano koin 5.38 $ dı. Şu an saat 05:10 itibari ile 6.68$ ve durmadan yükseliyor.

Bu arada oyun kaçmaz her zaman oyun fırsatı var.
Çeşme akarken doldur şimdi.

Evet bugün hiç girmedim o yüzden kendime i3 bir kasa topladım ayrı olarak kullanıyorum artık. Çünkü yatarken bilgisayarı kapatıyrodum ben normalde sesde uyuyamadığım için artık oyun PC'si benim odamda diğerini boş odaya taşıdım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı