Türk madenci Ethereum solo havuz ödülü olarak 168 ETH kazandı

Şimdi araştırdım, bu 168 jack pot Türk olduğuna emin misin? çünkü ben bunu redditte görmüştüm, ve 168 ETH aslında transfer fee ücretleriinin toplamı.. yani tekrarlanması çok daha zor..

Benim MYVIA414 the cafem var, normalde nargile, ama yasaklanınca çay kahve biraya döndü.. pek durmuyorum ama beklerim..

Bu arada bende çıkartıyorum herşeyi elden, RIGler vs gitti hep, şimdi elimde 2GH kaldı kabaca, onları da çıkarcam.. elde kalan ETH leri de ETH2.0 stake koydum 1/3 getirisi var mining e göre..

zamanında 300 dolarlarda bozdurdum çoğunu vizyonsuz şekilde.. dursaydı zaten şimdi, ya buraya yazmazdım🤣😂🤣
ya da sana ben kurardım sistem :)
gene de şükür, geleceğimiz kurtuldu..

Şuraya da şans faktörünü koyayım.. linklerden toplam hash rate ve reward kısmından getirileri görebilirsin..

piyango işte :)

300mh
6,5gh
1,9gh
3,9gh
Bu da redditte gördüğüm dediğim konu.. NFT alım satımına denk gelen blok.. adam şanslı+şanslı+şanslı+şanslı :) ingilizce ama çeviri vs halledersin birşekilde..

jackpot NFT

Son düzenleme:
Şimdi araştırdım, bu 168 jack pot Türk olduğuna emin misin? çünkü ben bunu redditte görmüştüm, ve 168 ETH aslında transfer fee ücretleriinin toplamı.. yani tekrarlanması çok daha zor..

Benim MYVIA414 the cafem var, normalde nargile, ama yasaklanınca çay kahve biraya döndü.. pek durmuyorum ama beklerim..

Bu arada bende çıkartıyorum herşeyi elden, RIGler vs gitti hep, şimdi elimde 2GH kaldı kabaca, onları da çıkarcam.. elde kalan ETH leri de ETH2.0 stake koydum 1/3 getirisi var mining e göre..

zamanında 300 dolarlarda bozdurdum çoğunu vizyonsuz şekilde.. dursaydı zaten şimdi, ya buraya yazmazdım🤣😂🤣
ya da sana ben kurardım sistem :)
gene de şükür, geleceğimiz kurtuldu..
Forum bornovaya sık gidiyorum uğrarım.
Bende internet kafeciyim.
ikimizde aynı yollardan geçmişiz sen ana caddeden ben ara sokaklardan :p
2018 de düşerken kol kesmedim.dip yapıp dönerken 190 gibi çıktım.
sonra 300 leri görünce üzüldüm ama bugün kahroluyorum aklıma geldikçe..
ben artık gelen parayı direkt bist temettü hisselerine giriyorum.pos kullanmayacağım.
kafe 50 tane daha 1xxx serisi var bu iş haziranda biterse 6600 leri kafeye
çıkanları satışa bu arada ankarada elektronikçi bir abimiz söyledi mal aldığım
hatta ilk rigleri o kurmuş.

Ben direk kızımın gelecek fonu adı altında eth2.0 a atıyorum..
çok fazla kaybettim, daha fazlasını harcadım.. ama elde tecrübe ve bilgi kaldı.. inşallah 5 sene içinde tekrardan "TÜH" dediğim şeylere geri kavuşacağım.. kısmet tabii.. 2026 filan 5k+ 2030 olmadan 10k+ olmasını beklemekteyim..

Burada PM yok, @Nikneyime dostum senin diğer mesajlarda makul/mantıklı ve genele göre gayet bilgili olduğunu gördüm kendimce şunu paylaşıyorum ama tabiiki sadece söz, ne tavsiye ne de başka birşey.. StarAtlas şu an yeni prensim, metaverse oyunu.. şu an 11k dolar ile haftalık 110 dolar getiriyor onun etkisine de çok güveniyorum.. ( hesaplama atlas 0,04 üzerinden atlas şu an 0,05 dolar, 0,025 lere kadar inebilir, ama bu sene içinde 0,60 oturur)
bir de 1sol var.. bu ikisi "TÜH" lerimi "YESSS" yapcak diye bekliyorum..

Genel olarak herkese sözüm:
kimse bunları tavsiye olarak almasın.. ben ukalalık olmasın diye ne bütçe ne de başka birşey yazmıyorum ama benim sermayem haydan geldi, huya gitse bana koymuyor.. ve ben 5-10 sene zaman yatırıyorum... Buraya yazıyorum, çünkü bende sizler gibi bilgisizdim ve bunun cezası/karşılığında çok kaybettim.. sizler daha şanslısınız yeni nesil olarak, herşey elinizin altında.. telefondan 2 dakikada arama ypıp her data geliyor.. tembel olmayın.. sorun öğrenin ama kendiniz de bulun teyit edin..

Myvia'da cafe ismi TheCC, görmüşsündür, ışıklı mışıklı ama boş mekan :) dediğim gibi pek durmuyorum iş yok diye.. ama Ordaki müdüre söylersin, o haber verir bana yakınsam gelirim..

Son düzenleme:
Bu arada bende çıkartıyorum her şeyi elden, rıgler vs gitti hep, şimdi elimde 2gh kaldı kabaca, onları da çıkaracağım. Elde kalan ETH'leri de ETH2.0 stake koydum 1/3 getirisi var mining e göre.

Hocam bu nasıl.
Oluyor anlatır misiniz? Elimde 4,5 ETH yakın var boş boş duruyor. Aylık kazancım madencilikte. Gelen ETH olarak ekliyorum buraya. Boş boş Binance de duruyor. Bunda stake ederek ne kadar sürede ne kadar kar elde edebiliyorum. Stake ettiğim süre boyunca dokunamiyorum sanırım. Ayrıntılı sürecini ve kar olayını dezavantaj/avantaj paylaşırsan bize de ciddi bir gelir olabilir.

Hocam bu nasıl.
Oluyor anlatır misiniz? Elimde 4,5 ETH yakın var boş boş duruyor. Aylık kazancım madencilikte. Gelen ETH olarak ekliyorum buraya. Boş boş Binance de duruyor. Bunda stake ederek ne kadar sürede ne kadar kar elde edebiliyorum. Stake ettiğim süre boyunca dokunamiyorum sanırım. Ayrıntılı sürecini ve kar olayını dezavantaj/avantaj paylaşırsan bize de ciddi bir gelir olabilir.
Şu an minimum %5.2 olarak gösteriyor geliri fakat Ethereum'ları stake ettikten sonra Ethereum 2.0 çıkana kadar beklemeniz gerekiyor. Yani Ethereum 2.0 siz stake ettikten 2 sene sonra çıkarsa 2 sene boyunca onlara dokunamazsınız.

Hocam bu nasıl.

Selamlar, ban yemişim o yüzden yazamadım. Zaten bu da son mesajım olacak, size söz verdim diye yazıyorum. Hem platformdaki üyeler, hem moderatör hem de platform sahipleri insanları aptal yerine koyup, doğru bilgi yerine işlerine geleni yapmayı tercih ediyor. Yıllar önce aynı sebepten bırakmıştım yazmayı. O zamanda sponsor olan firmaya laf söyletmiyor, ne olursa olsun, sponsor olan firma hep en iyi hep en güzel lansae ediliyordu. Bugünde aynı.

Kusura bakma seninle alakasız ieyler bunlar.

Şimdi hocam. Seni detaylara boğmayacağım. Ancak bilgin olsun diye de başlıkları da kabaca anlatacağım.

ETH ProofOfWork (PoW)tan ProofOfStake (PoS) geçiş sürecinde. PoW, kabaca madencilik, bir işgücü ile elde edilen ETH. Pos ile sahip olma/elde tutma ile elde edilen ETH.

ETH bu geçişte sorun yaşanmaması adına (block chain devamlılığı) ETH2.0 diye bir ağ kurdu ve, ETH sahiplerinden ellerindeki ETH'leri buraya stake etmelerini istedi, karşılığında da madencilikten elde edilecek geliri vaat etti. Ancak bu ETH---->ETH2.0 ne zaman tamamlanacak net bilgi yok.. Şuan takvimin gerisindeler,

Bu ne demek ETH2.0 havuzuna ETH koyarsak, kabacana ikinci bir açıklamaya kara geri alınmayacak..

Bu sistem içerisindeki tek sıkıntılı kural bu değil aslında.. Örneğin en az 32 ETH koyman gerekli, ya da belirlenen zamanlarda online olman vs..

Bunları bir kenara koyup, benim yaptığım ve daha kolay olan Binance üzerinden yapılan "İMECE" sistemini anlatacağım.

Binance, bu ETH2.0 üstündeki zor kuralları vs kenara koyup, bir havuz oluşturdu. Havuza BETH ismini verdi (Binance ETH) Ve dediki, tüm kuralları ben sizin adınıza yapacağım siz sadece ETH verin.. Bende size BETH vereceğim (1e1 oranda) Az ya da çok önemli değil.. Yeterki verin.. Ne zaman yukarda dediğim 2. emir gelir, o zaman da Binance elimizdeki BETH'leri olduğu gibi (1e1) ETH oalrak geri verecek..

Binance Bizden aldığı her ETH için BETH veriyor.. Bu BETH coini de BETH/ETH paritesi ile binance borasaında işleme açıyor.. Bu ne demek ne zaman istersek çıkabiliriz demek, Yukarda dediğim ikinci emri beklemeye gerek yok..

Borsanın doğası gereği, BETH/ETH paritesi 1.0 değil.. Şu an 0,9295, Binance diyorki, ben bütün kuralları yapayım, sen işine gelince gel işine gelmesse git... madem Öyle, 1 ETH ile girdin 0,9295 ETH ile çıkabilirsin diyor.. (bugünkü kur ile)

Yani bize kapıyı gösteriyor çıkabilirsin diyor ama zararına..

Bu noktada, ilk giriş için bizlere aslında bir fırsat sunulmuş oluyor.. Biz elimizdeki ETH'yi sisteme stake etmek yerine, sistemden zararına çıkmak isteyen kullanıcılara satabiliriz.

yani, 0,9295 ETH verip 1 BETH alabiliriz.. Sendeki 4,5 ETH =4,8413 BETH mesela şu anda.. ETH2.0 geldiğinde herşey bir yana, sadece sisteme girmek bugünkü kur ile, 0,3413 ETH gelir elde edeceksin..
(süre belli değil ama tahmin 2022 sonu 2023 başı)

Umarım buraya kadar temiz anlatabilmişimdir..

gelelim gelir kısmına, Binance, BETH havuzu oluşturduğu için spot cüzdanımızdaki BETH kadar bize günlük BETH ödemesi yapıyor... Bu rakam değişken,
Havuzdaki kişi sayısına
havuzdaki BETH sayısına
Havuzdaki giren/çıkan BETH ve kişi sayısına vs göre şekilleniyor..

kabaca sana son 7 günlük basit gelir datamı yazayım: göreceğin üzere hergün artarak gitmiyor, düne göre daha az gelen günler var

06/02----> 7,07974312 BETH ile 0,00082213 BETH gelir
05/02----> 7,07890659 BETH ile 0,00084147 BETH gelir
04/02----> 7,07806875 BETH ile 0,00083653 BETH gelir
03/02----> 7,07722381 BETH ile 0,00083784 BETH gelir
02/02----> 7,07638310 BETH ile 0,00084494 BETH gelir
31/01------>7,07468937 BETH ile 0,00085019 BETH gelir..

sendeki 4,5 ETH bazlı düşünürsek Günlük 0,00054 BETH gibi bir rakam gelir ( bugün 3000 dolardan yaklaşık 1,62$ eder)

Burada en önemli gelirin, ilk girişte, Binance'ın erken çıkanları cezalandırmak için kestiği %8 civarı rakamın olduğunu unutmamak gerekli..
Bu sistem ile, girerken %7,5 civarı bir geliri elde ediyoruz. Bu gelir cebimize ETH2.0 tamamlanıp BETH'ler ETH ye çevirilince yansıyacak..

Özetle.. Binance BETH/ETH paritesine girip, al diyeceğiz, 1 ETH verip 1,076 BETH alacağız, bekleyeceğiz, sonra ETH2.0 tamamlanınca 1,076BETH spot cüzdana 1,076 ETH olarak aktarılcak.. + Hergün küsürat şeklinde de olsa ufak ufak rakamlar da spota eklencek..
Küsaratları yok sayıyorum, 1 ETH miz, 1,076 ETH olarak geri gelcek (+ günlük küsaratlı gelirler var)

Bunun haricinde senin durumun için Binance ta ETH için sabit ve esnek birikimler var.. getriri oranları değişiyor.. Piyasa şartları vs dahilinde.. Spot cüzdanındaki ETH ye bas, pariteler vs çıkacak üstünde, Binance Kazan diye bir yer daha var.. (MOBIL/telefondan) ordan bankaya vadeli hesap ile para bağlar gibi 90/60/30 günler için ETH'ni bağlayarak pasif gelir elde edebilirsin.. Ancak unutma orda yazan getiri oranları 12 aylık brüt rakamlar..

BETH/ETH de elde edeceğin %8-7,5 net gelir..

Biraz uzun oldu ancak umarım yardımcı olur.. kolay gelsin bol kazanclar..

Selamlar, ban yemişim o yüzden yazamadım. Zaten bu da son mesajım olacak, size söz verdim diye yazıyorum. Hem platformdaki üyeler, hem moderatör hem de platform sahipleri insanları aptal yerine koyup, doğru bilgi yerine işlerine geleni yapmayı tercih ediyor. Yıllar önce aynı sebepten bırakmıştım yazmayı. O zamanda sponsor olan firmaya laf söyletmiyor, ne olursa olsun, sponsor olan firma hep en iyi hep en güzel lansae ediliyordu. Bugünde aynı.

Kusura bakma seninle alakasız ieyler bunlar.

Şimdi hocam. Seni detaylara boğmayacağım. Ancak bilgin olsun diye de başlıkları da kabaca anlatacağım.

ETH proofofwork (pow)tan proofofstake (pos) geçiş sürecinde. Pow, kabaca madencilik, bir işgücü ile elde edilen ETH. Pos ile sahip olma/elde tutma ile elde edilen ETH.

ETH bu geçişte sorun yaşanmaması adına (block chain devamlılığı) ETH2.0 diye bir ağ kurdu ve, ETH sahiplerinden ellerindeki ETH'leri buraya stake etmelerini istedi, karşılığında da madencilikten elde edilecek geliri vadetti. Ancak bu ETH---->eth2.0 ne zaman tamamlanacak net bilgi yok. Şu an takvimin gerisindeler,

Bu ne demek ETH2.0 havuzuna ETH koyarsak, kabacana ikinci bir açıklamaya kara geri alınmayacak.

Bu sistem içerisindeki tek sıkıntılı kural bu değil aslında. Örneğin en az 32 ETH koyman gerekli, ya da belirlenen zamanlarda Online olman vs.

Bunları bir kenara koyup, benim yaptığım ve daha kolay olan Binance üzerinden yapılan "imece" sistemini anlatacağım.

Binance, bu ETH2.0 üstündeki zor kuralları vs kenara koyup, bir havuz oluşturdu. Havuza beth ismini verdi (Binance ETH) ve dediki, tüm kuralları ben sizin adınıza yapacağım siz sadece ETH verin. Bende size beth vereceğim (1E1 oranda) az ya da çok önemli değil. Yeterki verin. Ne zaman yukarıda dediğim 2. emir gelir, o zaman da Binance elimizdeki Beth'leri olduğu gibi (1E1) ETH oalrak geri verecek.

Binance bizden aldığı her ETH için beth veriyor. Bu beth coini de BETH/ETH paritesi ile Binance borasaında işleme açıyor. Bu ne demek ne zaman istersek çıkabiliriz demek, yukarıda dediğim ikinci emri beklemeye gerek yok.

Borsanın doğası gereği, BETH/ETH paritesi 1.0 değil. Şu an 0, 9295, Binance diyor ki, ben bütün kuralları yapayım, sen işine gelince gel işine gelmesse git... Madem öyle, 1 ETH ile girdin 0,9295 ETH ile çıkabilirsin diyor. (bugünkü kur ile)

Yani bize kapıyı gösteriyor çıkabilirsin diyor ama zararına.

Bu noktada, ilk giriş için bizlere aslında bir fırsat sunulmuş oluyor. Biz elimizdeki ETH'yi sisteme stake etmek yerine, sistemden zararına çıkmak isteyen kullanıcılara satabiliriz.

Yani, 0,9295 ETH verip 1 beth alabiliriz. Sendeki 4,5 ETH =4, 8413 beth mesela şu anda. ETH2.0 geldiğinde her şey bir yana, sadece sisteme girmek bugünkü kur ile, 0,3413 ETH gelir elde edeceksin.
(Süre belli değil ama tahmin 2022 sonu 2023 başı)

Umarım buraya kadar temiz anlatabilmişimdir.

Gelelim gelir kısmına, Binance, beth havuzu oluşturduğu için spot cüzdanımızdaki beth kadar bize günlük beth ödemesi yapıyor... Bu rakam değişken,
Havuzdaki kişi sayısına.
Havuzdaki beth sayısına.
Havuzdaki giren/çıkan beth ve kişi sayısına vs göre şekilleniyor.

Kabaca sana son 7 günlük basit gelir datamı yazayım: Göreceğin üzere her gün artarak gitmiyor, düne göre daha az gelen günler var.

06/02----> 7,07974312 beth ile 0,00082213 beth gelir.
05/02----> 7,07890659 beth ile 0,00084147 beth gelir.
04/02----> 7,07806875 beth ile 0,00083653 beth gelir.
03/02----> 7,07722381 beth ile 0,00083784 beth gelir.
02/02----> 7,07638310 beth ile 0,00084494 beth gelir.
31/01------>7,07468937 beth ile 0,00085019 beth gelir.

Sendeki 4,5 ETH bazlı düşünürsek günlük 0,00054 beth gibi bir rakam gelir ( bugün 3000 dolardan yaklaşık 1, 62$ eder)

Burada en önemli gelirin, ilk girişte, Binance'ın erken çıkanları cezalandırmak için kestiği %8 civarı rakamın olduğunu unutmamak gerekli.
Bu sistem ile, girerken %7, 5 civarı bir geliri elde ediyoruz. Bu gelir cebimize ETH2.0 tamamlanıp Beth'ler ETH'ye çevirilince yansıyacak.

Özetle. Binance BETH/ETH paritesine girip, al diyeceğiz, 1 ETH verip 1,076 beth alacağız, bekleyeceğiz, sonra ETH2.0 tamamlanınca 1, 076beth spot cüzdana 1,076 ETH olarak aktarılcak. + her gün küsurat şeklinde de olsa ufak ufak rakamlar da spota eklencek.
Küsaratları yok sayıyorum, 1 ETH miz, 1,076 ETH olarak geri gelecek (+ günlük küsaratlı gelirler var)

Bunun haricinde senin durumun için Binance'ta ETH için sabit ve esnek birikimler var. Getriri oranları değişiyor. Piyasa şartları vs dahilinde. Spot cüzdanındaki ETH'ye bas, pariteler vs çıkacak üstünde, Binance kazan diye bir yer daha var. (MOBIL/telefondan) oradan bankaya vadeli hesap ile para bağlar gibi 90/60/30 günler için ETH'ni bağlayarak pasif gelir elde edebilirsin. Ancak unutma orada yazan getiri oranları 12 aylık brüt rakamlar.

BETH/ETH de elde edeceğin %8-7, 5 net gelir.

Biraz uzun oldu ancak umarım yardımcı olur. Kolay gelsin bol kazanclar.

Eyvallah hocam forumda yaşadığın sorun icin üzüldüm.

Bilgilendirme çok çok faydalı oldu. Deneyimler çok değerli sayende birkaç konuda fikirlerim oldu. Bu paralelde araştırma yapıp hareket etmek istiyorum.

Hakkını helal et, çok doyurucu bilgi oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı