Türk Milletinin Geldiği Nokta

Ben bunu tamamen ebeveynlere bağlıyorum. Zaten yaşı 15'den yüksek olak birinin Enes Batur gibi birini izleyeceğini düşünmüyorum. Veriyolar eline tableti, telefonu sonra durum böyle oluyor. Geçen gün alışveriş merkezinde yemek yiyordum. Karşımda oturan "anne" ve bebek, evet bebek. Maksimum 2-3 yaşında falandı. "Annesi" yemek yedirirken Aleyna Tilki'nin klibini açmıştı oyalansın diye. Bu bebek 5-6 yıl sonra Enes Batur izlemeye başlayacak ve kafası daha da bulanacak. Belki şimdi de izletiyodur.

Youtube'da en çok izleyiciye sahip kişi Pewdiepie kullanıcı adına sahip kişidir. Video içeriklerine bakmadan arattığınızda göreceksiniz ki bizdekilerden farksızdır. İşin ilginci bu kişi İsveçlidir. Yani sadece bize has bir olay değil fakat biz bu hususta başı çekiyoruz orası tartışılmaz. Ben bu bilgiyi nereden biliyorum bu kişileri takip mi ediyorum? Cevap hayır ülkemizde halen yasaklı Wikipedia sağ olsun bir liste çıkarmış ondan biliyorum.

Tamam haklısın, bir de onun dili İngilizce, dediğim dibi en az 1,5 Milyar insana hitap edenlerin izlenme sayıları neredeyse 80 Milyona hitap eden kişi ile az buçuk aynı sayılır.

upload_2018-3-11_18-37-45.png

Anlamadığım diğer nokta videoyu izledin. Hoşuna gidiyor. Peki neden ikinci kez izliyorsun? Peki ya o adamlara yapılan yorumlar? Benim beynimi yakıyor. Bir nesil bu kadar hızlı asimile olabilir mi? Ve işin kötü yanı komik değiller.[emoji35]

Birde hani "mayınkıraft" :D kanalları var ya. Kardeşimi bu bataklıktan çekmeye çalışıyorum. Kendisi şu an minecraft çağından çıktı ve agar.io çağına girdi. Ben bu kardeşimi nasıl kurtaracam?
Geri Minecraft çağına döndür. Düzgün arkadaşlarla güzel sunucularla sabahlara kadar oynuyorum ben halen. Halen eğlenceli bence.

Başlamayı demiyorum, illaki her 2000-2005 doğumlu biri agar.io çağından geçmiştir. Öncesinde hangi oyunlar oynadığını bilmiyorum çoğunluğun ama genellikle çoğu 2000-2005 doğumlu çocuk bu çağdan geçiyor :D.
Farklı oyunlara alıştır. Ben geçmedim mesela o dönemden. Minecraft'an babam sayesinde kurtuldum. Kardeşinize şuanda okuldaki arkadaşlarının oynadıkları oyunları değil daha farklı oyunlar olabilir. Rainbow Six Siage, Fortnite, PUBG gibi.

İsteyen istediğini izler. Onların bu kanalları izlemesi düşük IQ'ya sahip olduklarını göstermez. Zevk meselesi. Technopat izleyende zeki olmuyor. Aşın bunları artık.

İsteyen istediğini izler. Onların bu kanalları izlemesi düşük IQ'ya sahip olduklarını göstermez. Zevk meselesi. Technopat izleyende zeki olmuyor. Aşın bunları artık.
İyi izlesin de ben dünyada ve bizdeki, işsiz hobisiz nesle kafayı taktım. 80 milyon insanın çocukları, o kadar mı spordan uzak, yüzmeden uzak, kitap okumadan uzak, tecnopat izlese de acayip olur, 80 miyon ülkede 3 milyon izlenme çok büyük, kaldı ki diğer yabancı kanallarla karşılaştırdım, 2 milyar insanda 4 milyon izleyicisi var.

Elinde kitap okumakta olan cocuklari, birbirine saldiran -kiskirtma adi altinda- cocuklara tercih ederim. Yazmayan ve okumayan bir nesil yetisiyor. Unutmayiniz ki murekkebin kurudugu yerde kan akar.

Böyle kanalların hiçbir amacı yok. Fakat benim anlamadığım kime sorsanız Izlemiyorum o beyinsizi diyor da kim izliyor o zaman :D Yanlış anlamayın size bir sey demiyorum.
Bence Fitz gibi montaj kanalları daha yararlı. En azından insanları komik montajlarla eğlendiriyor. Türkiyede de yeni yeni çıkmaya başladı, Hugola gibi.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı