"Türk olmak üstün ırktır, herkes olamaz" diyenler

engin beyefendi

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Front-end Developer
Evet, ben bu görüşü aşırı saçma görüyorum. Ha, 1400'lü yıllarda olsaydık haklısın çünkü dünyanın en iyi bilimcileri bizde ve o zamanın bilinen topraklarının üçte birini biz yönetiyorduk fakat zaman değişti. Artık ne Osmanlı var ne de o üstünlük. Ülkemizde çoğu insanın istemediği Kürtler eğer Kürtlüğünü kanıtlarsa Avrupa'da rahatça vize alabiliyor. Peki Türklere ne yapıyorlar? Eğer gelme sebebin iş, tatil, ziyaret değilse ve özellikle göçse direkt red yiyorsun. Bizi kimse sevmiyor ve saygıda duymuyor. Zaten başımızdaki adamlarda Arap hayranı (Dini açıdan bahsetmiyorum) gibi bir şey. Tarih boyunca bize düşman olanlar için yas tutuyoruz. Türkler şuan dibin dibinde.

"Türkiye'ye kimse giremez! Biz üstünüz!" diyen arkadaşlar içinde; Amerika'nın hem Türkiye içinde hem de dışında savaş anında bize karşı kullanabileceği üsleri var. Eğer savaşa girersek askeri üstünlüğümüz olsun almamıza imkan yok. Ayrıca Batı ve Asya savaş çıkarsa Kürtleri körükleyeceğinden ülkede bölünmelerde yaşanabilir. Kısaca Türkler üstün ırk değildir ve o nefret ettiğiniz Kürtler bile sizden daha fazla imkana sahip dünya genelinde. Her yerde kaybetmeye devam.

Yeni konular

Geri
Yukarı