Türk siteleri korsan oyunlar anlamında ne düzeyde güvenilir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kullanılmamalı, illa kullanılacaksa Hash doğrulaması sağlayan siteler tercih edilmeli. Araya ek bir aracı sokmanın yararı olmaz.

Sizce nereden indirilir? FullYarımÇeyrekProgramOyunİndir.com sitesi mi yoksa oyun veya program kırıcılarının kendi siteleri mi kullanılmalı?
Ne için kullanacağınıza bağlı. Oyun içinse Torrent yerine internette ücretsiz/düşük ücretli hesaplar var, onlara bakabilirsiniz.
İlle de torrent lazımsa:
illa kullanılacaksa Hash doğrulaması sağlayan siteler tercih edilmeli.

Sizce nereden indirilir? FullYarımÇeyrekProgramOyunİndir.com sitesi mi yoksa oyun veya program kırıcılarının kendi siteleri mi kullanılmalı?

Güvenilir siteler var fakat onlarda virüslü cihazım hızlı bozulsun maden yapılsın ve hesaplarım çalınsın diyorsan korsan indirmeye devam.

Menzil'in site iyidir. En azından arşiv halinde istediğin oyun ve programı bulabiliyorsun, katalog gibi. Diğer türlü teker teker araman, kaynak bulman gerekecek. Onlar kaynakları derleyip siteye koyuyorlar, daha pratik oluyor benim için.

Yıllardır oyunlarımı korsan olarak edinen biri olarak diyebilirim ki (Korsanı desteklemiyoruz diyenler gelmeden),
Türk korsan siteleri tamamen oynanmış veya birbirinin sitelerinden alıp kendi sitesine yükleyerek paylaşıma açıyorlar.
Korsanın ana kaynağı ve kullandığım siteler;
Fitgirl (efsane sıkıştırılmış dosya boyutu)
DodiRepack (Kurulum arayüzü hoşuma gitmiyor)
Skidrow (fosil oldu)
Zamunda.net (fosilin de fosili)
SceneFZ (Birkaç kez kullandım)
RarBG (Sade Torrent)
CPY (Torrentte başı çekiyor)
Türk oyun siteleri de bunlardan alıp sanki kendileri kırmışlar gibi kendileri paylaşıyorlar. İçinde ne oynamalar yaptıkları belli bile değil, genel konuşmuyorum.
Özetle durum bundan ibaret.

Yıllardır oyunlarımı korsan olarak edinen biri olarak diyebilirim ki (korsanı desteklemiyoruz diyenler gelmeden),
Türk korsan siteleri tamamen oynanmış veya birbirinin sitelerinden alıp kendi sitesine yükleyerek paylaşıma açıyorlar.
Korsanın ana kaynağı ve kullandığım siteler;
Firgirl (efsane sıkıştırılmış dosya boyutu)
Dodirepack (kurulum arayüzü hoşuma gitmiyor)
Skidrow (fosil oldu)
Scenefz (birkaç kez kullandım)
Rarbg (sade)
Cpy (başı çekiyor)
Türk oyun siteleri de bunlardan alıp sanki kendileri kırmışlar gibi kendileri paylaşıyorlar. İçinde ne oynamalar yaptıkları belli bile değil, genel konuşmuyorum.
Özetle durum bundan ibaret.

Bunların orijinal sitelerini Reddit'ten Wikipedia'dan falan bul çok fazla fake sitesi oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı