Türk Tarihinin En Büyük 5 Adamı Kimdir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
1-) Mete Han.
2-) Fatih Sultan Mehmet.
3-) Emir Timur.
4-) Attila.
5-) Atatürk.

Kesinlikle katılıyorum. Sarayda evlilik yapıp ondan sonra rütbe atlayıp askeri yönetimin başına geçen ve sonra Almanların gazına gelip bizi 1. dünya savaşına sokup ondan sonra da bir sürü askerimizi şehit edip savaştan zararlı çıkmamızı sağlayan biridir kendisi.

Bana niye haha attın ki sanırım dediğimi yanlış anladın. @superspaydi
Osmanlı Devleti'nin 1.Dünya savaşında Almanların tarafında savaşa girmesinin sebebi sadece gaz mı? Cemal Paşa gibi paşaların anılarında Fransız ve İngilizlere ittifak teklifi götürüldüğü yazıyor. Yani Almanlarla ittifak olmak ilk hedefleri değilmiş. O yüzden düz mantıkla Alman gazı verdi , biz de aldık hop savaşa girip kaybettik demek saçma.

Son düzenleme:
1-) Mete Han.
2-) Fatih Sultan Mehmet.
3-) Emir Timur.
4-) Attila.
5-) Atatürk.

Osmanlı Devleti'nin 1.Dünya savaşında Almanların tarafında savaşa girmesinin sebebi sadece gaz mı? Cemal Paşa gibi paşaların anılarında Fransız ve İngilizlere ittifak teklifi götürüldüğü yazıyor. Yani Almanlarla ittifak olmak ilk hedefleri değilmiş. O yüzden düz mantıkla Alman gazı verdi , biz de aldık hop savaşa girip kaybettik demek saçma.
Almanlar ile ittifak olmak hedef değildi ki. Bizim normalde 1. dünya savaşıyla alakamız bile yoktu adam ne diyo hala.

Timur.
Attila.
Fatih sultan mehmed.
Atatürk.
Mete han.

Kesinlikle katılıyorum. Sarayda evlilik yapıp ondan sonra rütbe atlayıp askeri yönetimin başına geçen ve sonra almanların gazına gelip bizi 1. dünya savaşına sokup ondan sonra da bir sürü askerimizi şehit edip savaştan zararlı çıkmamızı sağlayan biridir kendisi.

Bana niye haha attın ki sanırım dediğimi yanlış anladın. @superspaydi

Almanların gazına gelip savaşa girdik almanlar bizden önce savaşı bıraktı :D

Konuştu celal şengör eğer zor değilse tarihde neden 10 kere kuşatılmış 1 kere fethedilmiştir İstanbul kutsal kent diye düşman olan papa bile oraya destek veriyordu.

Bu ülkede en çok abartılan kişi atatürktür nokta
Tamam İslamcı. Sadece 1 kere fethedilmedi.

Son düzenleme:
Tamam İslamcı. Sadece 1 kere fethedilmedi.
Adam ateist bir adamın görüşünü anlatıyor sen de İslamcı diyorsun. İstanbul fethedilmeden önce kutsal olarak bilinirdi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı