Türk Telekom 1000 Mbps internette modem yetersiz kalıyor

Yildirimteomann

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 1 hafta önce Türk Telekom 1000 Mbps internet paketine geçtim. Haliyle onların vermiş olduğu modemi kullanıyorum. Evde modeme bağlı cihazlar çok fazla modem yetersiz geliyor. 2 adet modem dikkatimi çekti almadan önce bilen arkadaşlara danısayım dedim.

ASUS DSL-AX82u bu DSL modem.
ASUS RT-AX86u Pro bu ise router olarak geçiyor.
AX86u aldığımda modem olarak kullanabilir miyim eski modemi çıkartıp bunu kullanabilir miyim? Çekim gücü anten gücü vs iyi olduğu için.

Türk Telekom'un vermiş olduğu modem ise.
Zyxel DX3301-T0 Modem

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar 1 hafta önce Türk Telekom 1000 Mbps internet paketine geçtim. Haliyle onların vermiş olduğu modemi kullanıyorum. Evde modeme bağlı cihazlar çok fazla modem yetersiz geliyor. 2 adet modem dikkatimi çekti almadan önce bilen arkadaşlara danısayım dedim.

AX86u aldığımda modem olarak kullanabilir miyim eski modemi çıkartıp bunu kullanabilir miyim? Çekim gücü anten gücü vs iyi olduğu için.

Zyxel DX3301-T0 Modem
Hocam kendi modeminizi alın. Türk Telekom ile iletişime geçip modem kurmayı bilmiyorsanız onlara kurdurun. Ama internetten bakıp kendinizde kurabilirsiniz.

Zyxel DX3301-T0 Modem

Tabii ki de modemleri değiştirebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bu modem nasıl yetersiz kalıyor? Özelliklerine bakacak olursak hayliyle yeterli.
Zyxel'in firma için geliştirilmiş arayüzü sağ olsun kanal ayarı vs. yaptırmadı için kablosuz performansını adam edemiyorsunuz. Yoksa ortalama bir modem sayılır...

Nereden biliyorum derseniz TT 1Gbps kullanıcısıyım.

Zyxel'in firma için geliştirilmiş arayüzü sağ olsun kanal ayarı vs. yaptırmadı için kablosuz performansını adam edemiyorsunuz. Yoksa ortalama bir modem sayılır...

Nereden biliyorum derseniz TT 1Gbps kullanıcısıyım.
Hocam kendi modeminizi alın. Türk Telekom ile iletişime geçip modem kurmayı bilmiyorsanız onlara kurdurun. Ama internetten bakıp kendinizde kurabilirsiniz.
kurmayı biliyorum bilmesinede bunlarda router vs modem varya RT AX86u alsam modem olarak kullanabilirmiyim router olarak geçiyor

1Gbps kullandığınıza göre FTTH/GPON kullanıyorsunuz. DSL kullanıcı adı ve şifresini girip, MAC adresini de klonlarsanız çalışacaktır.

Tabii uğraştıracağını da belirtmeliyim.
bu klonlama olayı @Recep Baltaş bahsettiği olaymı sizin attığnız videoda bahsediyor mac adresi bölümüne eski modemin altında yazan mac adresini giriyoruz

Yeni konular

Geri
Yukarı