Türk Telekom 16 Mbps Tarifede 8 Mbps hız veriyor

Roux

Kilopat
Makaleler
30
Yer
İstanbul
VDSL alt yapımız var ama biz şu anlık 16 Mbps ADSL paketini kullanıyoruz. Eve ilk taşındığımızda evin içindeki kabloda sorun vardı. DSL hizmeti alamıyorduk, bizde elektrikçi çağırdık ve kabloyu kesip, ek yaptık. Şu an DSL alıyoruz ama hızımız yetersiz. Şimdi kontrol ettiğimde hat değerimde bulunan maksimum downstreamı alıyorum ama bunu nasıl arttıracağım? DSL moderasyon türünü değiştirsem sorun çözülür mü?
Hat değerlerim:

SmartSelect_20201204-222858_Chrome.jpg

DSL moderasyon seçenekleri:

SmartSelect_20201204-223015_Chrome.jpg

Hat değerleriniz gerçekten çok kötü, 16Mbps'de bile bu kadar düşükse, bundan yüksek bir hızda internete giremezsiniz çok fazla kopar. Yapılan ekte bir anormallik olabilir, ya da portlarda, modem ayarlarından SNR değerini yükseltirsek hızın 6Mbps'ye düşer bu sefer kopma azalır, internet yavaşlar, sorunun altyapı kaynaklı belki evindeki kablodan belki de diğer kablolardan bunu bildirmeni tavsiye ediyorum gelip baksınlar. Bu sorun modem kaynaklı değil.

Hat değerleriniz gerçekten çok kötü, 16Mbps'de bile bu kadar düşükse, bundan yüksek bir hızda internete giremezsiniz çok fazla kopar. Yapılan ekte bir anormallik olabilir, ya da portlarda, modem ayarlarından SNR değerini yükseltirsek hızın 6Mbps'ye düşer bu sefer kopma azalır, internet yavaşlar, sorunun altyapı kaynaklı belki evindeki kablodan belki de diğer kablolardan bunu bildirmeni tavsiye ediyorum gelip baksınlar. Bu sorun modem kaynaklı değil.
Teşekkür ederim, evet modemden kaynaklı olmadığını biliyorum. Ekte bir sorun olduğunu düşünüyorum çünkü oynatınca internet hızı 2 - 3 gibi değerlere düşüyor. Farklı iki kabloyu birbirine bağladık zaten. Dubleks daire olduğu için bunlarla uğraşıyorum. Elektrikçi çağırıp eki sağlamlaştıracağım. Eki sağlamlaştırmak bunu çözer mi? Onu düşünüyorum.

Siz sorunu zaten bulmuşsunuz 🙂, eki sağlamlaştırmak sorununuzu çözecektir fakat telefon kablolarını, normal kablolar gibi ekleyemezsiniz onların küçük bir aparatı var adı "k1 konnektör" bunlardan temin etmeniz gerekiyor.

Siz sorunu zaten bulmuşsunuz 🙂, eki sağlamlaştırmak sorununuzu çözecektir fakat telefon kablolarını, normal kablolar gibi ekleyemezsiniz onların küçük bir aparatı var adı "k1 konnektör" bunlardan temin etmeniz gerekiyor.
Bu bahsettiğiniz şey ne işe yarıyor?Muhtemelen aşağıdan kablo çekeceğiz. Biraz kullanımını anlatır mısınız?

Geri
Yukarı