Türk Telekom 250 TL cayma bedeli çıkarttı

Yer
psk. svş. uzm.
Arkadaşlar geçen gün müdürlüğe aboneliğimi iptal ettirmek için gittim. Resmen dudak uçuklatan fiyat belirlediler. Normalde her ay 50 TL ödüyordum. Kendime ait modemim de vardı. 2021 4 Ocak'ta taahhütüm bitiyor. Dedikleri fiyat 250 TL. Bu kadar çıkıyor mu gerçekten?

Arkadaşlar geçen gün müdürlüğe aboneliğimi iptal ettirmek için gittim. Resmen dudak uçuklatan fiyat belirlediler. Normalde her ay 50 TL ödüyordum. Kendime ait modemim de vardı. 2021 4 Ocak'ta taahhütüm bitiyor. Dedikleri fiyat 250 TL. Bu kadar çıkıyor mu gerçekten?

TürkNet'e geçersen 125 TL. Yarısını karşılıyorlar.

Bir aralar (lanet olasıca) Vodafone Net'e yalın internet hizmeti için geçiş yapmıştım. Hizmetinden memnun kalmadığım için caymak istediğimde yanlış hatırlamıyorsam 300 küsür TL cayma bedeli çıkarmışlardı ve bu bedel tahminimce ''sözüm ona'' ücretsiz olarak verdikleri modem parasının maliyetini kurtarma çabası. Aslında bu detay imzaladığımız (okumaya üşendiğimiz veya bazı durumlarda fırsatımız olmadığı) belgelerde yer alıyor. Ama bunu bizlere ticaretin bir ''hilesi'' gereği ne bahsediyorlar ne de uyarıyorlar. Ancak bunu böyle durumlar da fark ediyoruz maalesef. Demek istediğim bir ürün veya hizmeti satın almadan önce detaylı araştırma yapmak ve böyle durumlara düşmemek :)
16 mgbt 125 lira alıyor benden hainler.
Sizin operatör hangisi acaba? Ben türk telekom kullanıyorum 50 Mbps paketim var 129 TL ödüyorum. 🤔

Son düzenleme:

Geri
Yukarı