Türk Telekom 4.5G hızı çok yavaş

Cihan Yüce

Kilopat
Yer
İnegöl
Daha fazla  
Çoğu zaman 360P video izlemekte zorlanıyorum anlamadım sebebi ne bunun. Sosyal medyada gezmek ölüm resmen hiçbir şey adam akıllı yüklenmiyor. 3G ile sıfır sıkıntı ama 4.5G ile internet ölüyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20191212_182656.jpg
    IMG_20191212_182656.jpg
    177,9 KB · Görüntüleme: 54
  • Screenshot_2019-12-12-18-25-19-120_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2019-12-12-18-25-19-120_com.android.chrome.jpg
    159,5 KB · Görüntüleme: 45
Türkiye'de düzgün bir 4.5G altyapısı olmadığı için bu sıkıntıyı yaşıyorsun. Bende de aynı sıkıntı var bende 3G'de kullanıyorum. Hem şarjım daha uzun süre gidiyor hem de internet sıkıntısı yaşamıyorum.
İyi Günler

Türkiye'de düzgün bir 4.5G altyapısı olmadığı için bu sıkıntıyı yaşıyorsun.
Bunun yaşadığınız yerlei bağlandığınız baz istasyonuyla ve kullandığınız cihazla alakası var. Üsküdar sahilde Turkcell ile 150 Mbps+ görmüşlüğüm var. 4.5G ibaresini gördüğünüzde 3G'den kesinlikle daha hızlı olacak diye bir kural yok. Bu, bağlandığınız baz istasyonunun bir 4.5G istasyonu olduğu anlamına gelir. Belki de o an o baz istasyonu yoğundur, bilemeyiz. Fakat şu bir gerçek: TT 4.5G İstanbul'da benim kullandığım yerlerde diğer operatörlerin gerisinde kalıyor.

Bunun yaşadığınız yerlei bağlandığınız baz istasyonuyla ve kullandığınız cihazla alakası var. Üsküdar sahilde Turkcell ile 150 Mbps+ görmüşlüğüm var. 4.5G ibaresini gördüğünüzde 3G'den kesinlikle daha hızlı olacak diye bir kural yok. Bu, bağlandığınız baz istasyonunun bir 4.5G istasyonu olduğu anlamına gelir. Belki de o an o baz istasyonu yoğundur, bilemeyiz. Fakat şu bir gerçek: TT 4.5G İstanbul'da benim kullandığım yerlerde diğer operatörlerin gerisinde kalıyor.
Zaten TT eksik kalıyor. 4.5G'de çekim düşük kalıyor 3G daha sağlıklı çalışır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konumla alakalı. Mesela evimde aşağıdaki değerleri alıyorum. Bence fena değil.

TT.jpg

Askerdeyken Vodafone kışladaki koğuşta çekmiyordu. Vodafone kullananlar ortada kalmışlardı, çeken konum arıyorlardı. Şaka gibiydi. Turkcell'de çok yavaştı. Benim TT hattım full çekiyordu. Yani bu durum çok değişken. Kendiniz için bu konuda seçim yapmak size kalıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı