Türk Telekom 50 Mbps internet için 38 MBps hız normal midir?

TR'de altyapı pek iyi olmadığı için bana bu sayılar normal geliyor. Bende 16Mbps var ve sonuç böyle;
Paket büyüklüğü arttıkça bu sayıların düşüşü de artar.

Bende 7 yıl bu 16 Mbps illetini çektim maalesef bu sene VDSL geldi şükür 75 Mbps kadar çıktım umarım size de bir an önce gelir son zamanlarda altyapı çalıştırmalarını arttırdılar bayağı.

Selam. Türk Telekom 50 MB paketim var ama 5. katta olan modemime 38 MB download geliyor. Bu değerler normal midir?
Şöyle bir durum mevcut BTK servis sağlayıcıların sunduğu hızın %75'ini vermek zorunda olduğu gibi bir karar almıştı bu bağlamda 50 mbps hızın %75'i hesaplandığında 37.5 gibi bir değer çıkıyor TürkTelekom da bu değerde hızı müşteriye sağlıyor gerisine karışmıyor.

Bende 7 yıl bu 16 Mbps illetini çektim maalesef bu sene VDSL geldi şükür 75 Mbps kadar çıktım umarım size de bir an önce gelir son zamanlarda altyapı çalıştırmalarını arttırdılar bayağı.
Turknet altyapı sorgusunda 65Mbps internet diyor maksimum. Maalesef yine düşük sayılır.

Dosya Ekleri

• turknet09-25 195512.png
    turknet09-25 195512.png
    48,7 KB · Görüntüleme: 15
Arıyorum bayan bir müşteri temsilcisi arıza kaydı oluşturuyor fakat bir sonuç vermiyor. "hattımda sabitleme var" dedim. "38'den yukarı alamıyorum" dedim. "hattınızda sabitleme yoktur" dedi.

Gayet var maalesef. Hız profilimin 50Mbps hıza güncellemesini talep ediyorum der misiniz?

Sorunum DSL kablosundan dolayı olabilir mi? Tekrardan arıcam yine de turkteleko'mu?

Hayır. Hat değerleriniz ortada. Eğer kablolalarda bir sorun olsaydı SNR margin değeriniz düşük olurdu veya hat zayıflamanız yüksek olurdu. Yüksek hız almamanız için hiçbir neden yok.

Geri
Yukarı