Türk Telekom 50 Mbps yerine 40 Mbps veriyor

Mete1626

Hectopat
Daha fazla  
Türk Telekom'da 50 Mbps internet tarifesi alıyoruz fakat yaptığım testlerde 40-41 Mbps hız alıyoruz.

Screenshot_2021-09-06-17-12-30-379_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Aradığımda bu durumun normal olduğunu, bir sıkıntı olmadığını belirttiler. 8-9mbps göz ardı edilecek bir değer değil. Sizlerin görüşleri nedir, bu konuda ne yapabilirim?

Türk Telekom'da 50 Mbps internet alıyoruz fakat yaptığım testlerde 40-41 Mbps hız alıyoruz.

Eki Görüntüle 1159770

Aradığımda bu durumun normal olduğunu, bir sıkıntı olmadığını belirttiler. Sizlerin görüşleri nedir, bu konuda ne yapabilirim?
Kablosuz bağlantıyla yapıyorsunuz kablolu bir cihazda dener misiniz?
Cihazın 2,5 GHz değil 5 GHz'e bağlandığına emin olun. Kablosuz bağlanıyorsunuz sizcede normal değil mi ?

Zaten 50 mpbs'ye kadar diye vermişlerdir.k anlamıyorum. Hat benim üzerime değil zaten . Dediğiniz gibi 50mbps e kadar dedilerse normal olabilir.

Sunucu değişerek test yapın. Ideal Hosting'in sunucusunu kullanmışsınız. Türk Telekom, Turkcell veya Vodafone'u deneyin.
Türk telekom da da aynı değer 40-41 veriyor
50Mbps'ye kadar diyor zaten ve kablolu bağlantıda test yapın. Zaten tam olarak dedikleri hızları veremezler 2-3Mbps altı size ulaşır bu da normal.
Hat benim üzerime değil. 50'ye kadar bir tarifeyse normal olabilir. Hiç değilse 46-47 civarı gelmesini bekliyordum ben de.

Geri
Yukarı