TürkTelekom düşük hız sorunu

sametbaba06

Hectopat
Daha fazla  
Turk Telekom 16MBPS 100GB kota sonrası 5MBPS’ye düşen interneti kullanmaktayım. Taahhütlü, TTNet’in caddedeki odasına evin uzaklığı 80mt. Adresimin alt yapısı 24MBPS’ye kadar destekliyor.

Sorun: Adil kullanım kotasını aşmadığımız halde internetin hızı 5 ila 7MBPS de değişiyor. Bir kere bile 8MBPS hızı göremedik. hız testlerinde 7MBPS’yi hiç geçmedi. Modemden kaynaklı bir sorun değil. İki tane modemim var biri kablolu diğeri kablosuz ikisinde kurdum kullandım internet yine yavaş. 4441444’ü arıyarak arıza gibi bir şey oluşturduk bir kaç saat sonra 4440375 numaradan sesli mesaj geldi. Sorunun kendileriyle alakalı değilmiş gibi hatlarda ve modeminizde gibi bir şeyler söylediler.

Modem arayüzünde ADSL’de hat zayıflaması gibi bir değer var;
IMG_0490.JPG

Şimdi nasıl bir yol izlemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dış kutudan senin evine gelen kabloda sıkıntı olabilir. Kabloda ek varsa ek yerlerine bak herhangi bir temassızlık olabilir.

Temasızlık veya kablo ile alakalı olacağını sanmıyorum çünkü ne zaman 2 kez üst üste arasam kendileri 1 günlüğüne internet hızımı arttırıyor. Yani yaptıkları şey bilerek internet hızını düşürmek. Elimde bir sürü belge var isterseniz anlatabilirim burada.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Murat Koç afedersiniz bu konu hakkında bayağı bir sinirli ve hassasım, bu öfkem size değil, yanlış anlamazsanız sevinirim. :)

Yok kardeşim ne kusuru :)
O zaman yapılacak tek şey Türk Telekom binasına gidip orada konuşmak olur. Telefonlarla genellikle bir çözüm olmuyor, her türlü bir şey uyduruyorlar yok modem bozuk yok o sıkıntılı bilmem ne falan filan.. Kablo meselesine gelince ben öyle bir sıkıntı yaşadığım için söyledim gelen kabloların birisi ek yerinden temas etmediği için modem arayüzünde 16'lık internetimi 8 olarak görüyordum. Takınca normal internet hızımı aldım. Sesli mesaj olayına gelince sanırım müşteri hizmetlerini aradığınız zaman direk temsilciye bağlanacağınız bir seçenek var oradan direk temsilciyle konuşun. Ama dediğim gibi bilgisayar üzerinden pek bir şey yapılamıyor. Şansınızı deneyin.

Son düzenleme:
Temasızlık veya kablo ile alakalı olacağını sanmıyorum çünkü ne zaman 2 kez üst üste arasam kendileri 1 günlüğüne internet hızımı arttırıyor. Yani yaptıkları şey bilerek internet hızını düşürmek. Elimde bir sürü belge var isterseniz anlatabilirim burada.

@Murat Koç afedersiniz bu konu hakkında bayağı bir sinirli ve hassasım, bu öfkem size değil, yanlış anlamazsanız sevinirim. :)

anlatmaya gerek yok görüyorsunuz, ikinci kez telefon ettiğimde hızınızı güncelledik tarifenizdeki hıza ulaşmış olmanız gerekiyo denildi. ikinci kez telefondan sonra yaptıgım hız testi
IMG_0493.JPG

bu demek oluyoki ağlamayana meme yok ikide bi benim hızımı yükseltin die telefon edecegiz çok iyiymiş @türk telekom

Zaten senin hattına ilk attığın değerlere göre 8 Mbps teknik sinyal verilmiş. Alt yapın iyi durumda, hemde çok iyi. Arada bir kontrol et hat değerlerinde sana verilen hız oranını.

Yok kardeşim ne kusuru :)
O zaman yapılacak tek şey Türk Telekom binasına gidip orada konuşmak olur. Telefonlarla genellikle bir çözüm olmuyor, her türlü bir şey uyduruyorlar yok modem bozuk yok o sıkıntılı bilmem ne falan filan.. Kablo meselesine gelince ben öyle bir sıkıntı yaşadığım için söyledim gelen kabloların birisi ek yerinden temas etmediği için modem arayüzünde 16'lık internetimi 8 olarak görüyordum. Takınca normal internet hızımı aldım. Sesli mesaj olayına gelince sanırım müşteri hizmetlerini aradığınız zaman direk temsilciye bağlanacağınız bir seçenek var oradan direk temsilciyle konuşun. Ama dediğim gibi bilgisayar üzerinden pek bir şey yapılamıyor. Şansınızı deneyin.
Ayda 10 keze kadar aradım her seferinde geliyorlar bakıyorlar ve 1 günlüğüne artış oluyor, ertesi gün düşüyor ve tekrar arıyorum. Bu sefer de bakacağız bilmem ne hiçbir zaman hemen hallediyorum, düzeltilecek gibi şeyler dediklerini duymadım. Modem, kablo, bina dediler; modemi, kabloları değiştirdim ve binadaki kabloları tek tek kontrol ettirdim hala daha aynı yalanı uydurmaya devam ediyorlar. Siz yine iyi kurtarmışsınız. :)

anlatmaya gerek yok görüyorsunuz, ikinci kez telefon ettiğimde hızınızı güncelledik tarifenizdeki hıza ulaşmış olmanız gerekiyo denildi. ikinci kez telefondan sonra yaptıgım hız testi Eki Görüntüle 290370

bu demek oluyoki ağlamayana meme yok ikide bi benim hızımı yükseltin die telefon edecegiz çok iyiymiş @türk telekom
Telefonla olmuyor işler, gidip sövdürtmeden düzeltmeyecekler anlaşılan.

Turk Telekom 16MBPS 100GB kota sonrası 5MBPS’ye düşen interneti kullanmaktayım. Taahhütlü, TTNet’in caddedeki odasına evin uzaklığı 80mt. Adresimin alt yapısı 24MBPS’ye kadar destekliyor.

Sorun: Adil kullanım kotasını aşmadığımız halde internetin hızı 5 ila 7MBPS de değişiyor. Bir kere bile 8MBPS hızı göremedik. hız testlerinde 7MBPS’yi hiç geçmedi. Modemden kaynaklı bir sorun değil. İki tane modemim var biri kablolu diğeri kablosuz ikisinde kurdum kullandım internet yine yavaş. 4441444’ü arıyarak arıza gibi bir şey oluşturduk bir kaç saat sonra 4440375 numaradan sesli mesaj geldi. Sorunun kendileriyle alakalı değilmiş gibi hatlarda ve modeminizde gibi bir şeyler söylediler.

Modem arayüzünde ADSL’de hat zayıflaması gibi bir değer var;Eki Görüntüle 290333

Şimdi nasıl bir yol izlemeliyim?
Veri oranı 8192 gösteriyor tabi iki 8 geçemezsin alacağın veri oranı 16 olması lazım Max veri oranın 19 gösteriYo yani sende hata yok türktelekomuda sorun 8 megabit in 16 olması lazım 16 olmazsa 16 hız alamazsın ora ne yazıyorsa onu geçmez asla

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı