Türk Telekom 500 Mbps fiber internet yüksek ping veriyor

xFlawen

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba ben Türk Telekom'un 500 Mbps fiber paketini kullanıyorum hızda bir sorun yok 300 üstünü rahatlıkla görüyorum ama ms olarak Speedtest'te 16 Ms'i görüyorum. Oyunlarda 80 ms civarı teknik destek istedik modem değiştirdiler. Ms daha da yükseldi. GPON kutusu da var Ms'in sorunu ne, bu sorunu nasıl çözerim? 2 haftadır çözmeye çalışıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. (İlk görselde testi sabah yaptım ikincisini de az önce test ettim. Nedense geceleri hız düşüyor.)

Screenshot_2024-03-23-00-56-30-98_79d0ff8f9752a3fc32487e6d62330a6a.jpg
Screenshot_2024-03-26-02-30-24-51_79d0ff8f9752a3fc32487e6d62330a6a.jpg

Merhaba ben Türk Telekom'un 500 Mbps fiber paketini kullanıyorum hızda bir sorun yok 300 üstünü rahatlıkla görüyorum ama ms olarak Speedtest'te 16 Ms'i görüyorum. Oyunlarda 80 ms civarı teknik destek istedik modem değiştirdiler. Ms daha da yükseldi. GPON kutusu da var Ms'in sorunu ne, bu sorunu nasıl çözerim? 2 haftadır çözmeye çalışıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. (ilk görselde testi sabah yaptım ikincisini de az önce test ettim. Nedense geceleri hız düşüyor.)

Eki Görüntüle 2150810Eki Görüntüle 2150811

Merhaba, öncelikle tarifenizin gece belirli bir saatten sonra hızı düşürülen tarifelerden olup olmadığını anlamak için Türk Telekom yetkililerini arayıp sorabilirsiniz. Belirli firmalarda iki seçenek bulunmaktadır. Birincisi, gündüz yüksek hızlarda devam eden ancak akşam vakti olunca hızı kasıtlı bir biçimde hızı düşürülen tarifeler, ikincisi ise gün boyu yüksek hızda olan hızı kasıtlı bir biçimde düşürülmeyen tarifeler...bazı firmalar arada fiyat farkı olduğundan kullanıcılara bu seçeneğin olduğunu söylemez ve direkt olarak birinci seçeneği uygular(iki tarife arasında fazla bir fiyat farkı yoktur). Bu durumu yaşayan biri olarak şu şekilde açıklamak istiyorum; yaklaşık üç hafta öncesine kadar internetimin hızı gündüz, satın aldığım tarifede bulunan miktar ile aynı hızı gösterirken gece olduğunda tarifede yazan o miktarın yarısı kadar bile değildi, daha sonrasında firma yetkilisi ile görüşüp sorunun yukarıda yazdığım nedenden ötürü olduğunu duydum ve tarifemi ikinci seçenek ile değiştirip bu durumdan kurtuldum. Sizin sorununuz da buna benzer bir sorun olabilir, yukarıda yazılan nedenden ötürü değilse eğer, kullanılan fiber kablolarda bir sıkıntı olabilir(temassızlık, eskime, sıkışma, kablonun üstünün boyanmış olması, yetersiz uyumluluk...vb.).

Geri
Yukarı