Türk Telekom Fiber yüksek ping

Hasen Jagd

Hectopat
İstanbul'dayken sorunsuz kullandığım 24Mbps Superonline fiberden sonra taşındığım Muğla'da yaklaşık 3 aylık bir süreçten sonra Türk Telekom altyapısını getirtebildim.

Şimdi sorun şu, internetim yine fiber (bu sefer Türk Telekom'un fiberi) ve yine 24Mbps olmasına rağmen bir kişinin laptoptan video izlemesi sonucu pingim spikelanıyor, ayrıca ben masaüstü kullanıyorum ve kabloyla bağlıyım.
İstanbul'dayken sorunsuz bir şekilde 3-4+ kişi aynı anda video izlese bile ping sorunu yaşamıyordum yani çok ilginç bir durumun içindeyim şu anda.
Bir video ya bir videodan bahsediyoruz nasıl mümkün olabilir? Lütfen herhangi bir fikri, tahmini, yorumu olan herkesten cevap bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Hocam internet hız testi yaptınız mı stabil bir şekilde 20 üstü veriyor mu İstanbul Avrupa serveri olması lazım ona bağlanıp bir deneyin ping değerlerinede bakmış olursunuz test için.

www.Speedtest.net

Sitelerini kullanabilirsiniz.

Nperfte TürkNet 10Gbps'i seçmeniz mantıklı olur.

Speedtest içinde Türk Telekom Avrupa'yı kullanmanız mantıklı olacaktır.

Dediğim gibi speedtestte sorun yok pingim normal 9-10 civarı çıkıyor hızım 22-23 hep.
Ben meter.net den ping test kısmını yapıyorum mesela frankfurtta olması gerektiği gibi 65 civarı ping alıyorum 2 saniye düzgün sonra 3. saniyede 220 oluyor tekrar 65e iniyor biraz devam edip 150ye çıkıyor.
Sanırım sadece laptop kullanılırken oluyor bu sorun.

Yeni konular

Geri
Yukarı