Türk Telekom 500 Mbps fiber internet yüksek ping veriyor

xFlawen

Yoctopat
Merhaba ben Türk Telekom'un 500 Mbps fiber paketini kullanıyorum hızda bir sorun yok 300 üstünü rahatlıkla görüyorum ama ms olarak Speedtest'te 16 Ms'i görüyorum. Oyunlarda 80 ms civarı teknik destek istedik modem değiştirdiler. Ms daha da yükseldi. GPON kutusu da var Ms'in sorunu ne, bu sorunu nasıl çözerim? 2 haftadır çözmeye çalışıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. (İlk görselde testi sabah yaptım ikincisini de az önce test ettim. Nedense geceleri hız düşüyor.)

Screenshot_2024-03-23-00-56-30-98_79d0ff8f9752a3fc32487e6d62330a6a.jpg
Screenshot_2024-03-26-02-30-24-51_79d0ff8f9752a3fc32487e6d62330a6a.jpg

Hocam kullanılan router'ın 1000mbps'i kaldiramamasindan ötürü, bufferbloat meydana getiriyordu. Dolayısıyla Ping smooth düştü, latency bitti. 1000mbit için, sağlam bir router almak gerek. Sağlam bir router alırsanız tekrardan 1000mbit'e alabilirsiniz. O zaman ping ve latency sıkıntısı olmaz.
yani hocam esktra rotuter yok. telekom yeni wif 6 destekleyen modem getirdi zyxel marka. son teknoloji getirdiğini umuyordum.

yani hocam esktra rotuter yok. telekom yeni wif 6 destekleyen modem getirdi zyxel marka. son teknoloji getirdiğini umuyordum.
T.t tarafında verilen routerler fabrika çıkışlı değil, t.t firmware yüklü olarak geliyor hocam. Herşeyiyle kısıtlı. Bu arada, verdikleri routerler güzel fakat fabrika çıkışlı değil, sıkıntı orda. Bir çoğu da zaten sorunlu oluyor. Hız tanımlama sıkıntıları, ont sıkıntıları daha bir çok sorun.. bu arada router'ın yanında küçük bir ont cihazı vardır (türk Telekom yazılı) obk ile konnektor'e girer. Konnektorun ucundaki renk yeşil mi mavi mi?

T.t tarafında verilen routerler fabrika çıkışlı değil, t.t firmware yüklü olarak geliyor hocam. Herşeyiyle kısıtlı. Bu arada, verdikleri routerler güzel fakat fabrika çıkışlı değil, sıkıntı orda. Bir çoğu da zaten sorunlu oluyor. Hız tanımlama sıkıntıları, ont sıkıntıları daha bir çok sorun.. bu arada router'ın yanında küçük bir ont cihazı vardır (türk Telekom yazılı) obk ile konnektor'e girer. Konnektorun ucundaki renk yeşil mi mavi mi?
gpon kutusundan başka bir şey yok modemle gelen

Değerler fena değil. Hoplar İstanbul'da, çıkışı da acıbadem üzerinden yapıyor. Routing iyi aslında. 49 ms ile Vie'ya bağlanıyor. Bu sayı, ileride düşebilir. Olduğunuz bölge yoğun mu (insan açısından)
ben sancaktepedeyim. yoğunluk neye göre kime göre :)) ümraniye bana daha yakın. neden acıbademden çıkış yapıyor ki? ikisi de genel müdürlüğün olduğu bölge.

Yeni konular

Geri
Yukarı