Türk Telekom abonelik iptalinde modemi geri isterler mi?

TunaDalgin

Decapat
Daha fazla  
Türk Telekom verdiğim taahhüt 4 gün sonra bitecekti. Ben de TurkNet'e geçmeye karar verdim. Bir sorun olur taahhütümü yenilerler diye Türk Telekom'u arayıp aboneliğimi iptal ettim bu bir sorun yaratır mı? Yani var olan hattı yenilemek zorunda kalırlar mı? Son olarak Türk Telekom modemi geri ister mi?

@TunaDalgin Eğer modemi satın aldıysanız hayır. Ama eğer paket yanında Türk Telekom'a ait modem verdilerse evet.

Keşke iptal etmek yerine doğrudan Türknet'e başvursaydınız. Modem Türk Telekom malı bile olsa kendi üzerlerine alıyorlar ve modeminizi geri göndermek zorunda kalmıyorsunuz.
Hangi İSS olursa olsun verilen modem geri istenir. Vermemeniz durumunda ücreti faturaya yansıtılıyor.
Yanlış bilgi. Modem satın alındığı taktirde isteyemezler tabii ki.

Modemi satın aldıysanız yani mülkiyeti size aitse istenmez. Ancak modemi satın almadıysanız ve mülkiyeti internet servis sağlayıcısına aitse isterler, ve geri vermezseniz ceza bedeli yansıtırlar.

Türk Telekom verdiğim taahhüt 4 gün sonra bitecekti. Ben de TurkNet'e geçmeye karar verdim. Bir sorun olur taahhütümü yenilerler diye Türk Telekom'u arayıp aboneliğimi iptal ettim bu bir sorun yaratır mı? Yani var olan hattı yenilemek zorunda kalırlar mı? Son olarak Türk Telekom modemi geri ister mi?

Abonelik taşıma hizmeti ile mevcut modemin kullanım hakları TurkNet'e geçebilir ve Aboneliğiniz sonunda modemi TurkNet'e İade edebilirdiniz,
Siz Aboneliğinizi sonlandırarak yeni abonelik işlemleri gibi kayıt işleri için zamanı harcayacaksınız.
Not: Modem Kullanım hakları Taşıma işlemi sadece FTTH altyapısında geçerlidir
VDSL ve ADSL'de Taahhütnamedeki anlaşma geçerlidir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgi. Modem satın alındığı taktirde isteyemezler tabii ki.
Ben dedim ki verilen modemi isterler. Verilmemesi durumunda da faturaya yansıtırlar diye. Eğer modemin ücretini ödediyse zaten istemezler ve faturaya da yansıtamazlar doğal olarak.

Geri
Yukarı