Türk Telekom altyapısı hız artışı (1000 Mbps)

100 Mbps 200TL, değmez dostum.
Zaten sadece 200mbps ve uzeri paketler uygun. Attigim linkte fiyatlari gorebilirsiniz.

100mbps ve asagisi alacaksaniz yine alternatif operatorlere gidin. Onlar daha ucuz. Fakat 200mbps ve uzerinde su an acik ara farkla en ucuz Turk Telekom.

389 liraya 1000mbps download 20mbps uplod veriyor Turk Telekom. Baya iyi fiyat. Almaya deger bence bu fiyatlara.

Fakat 1000mbps alacaksaniz ona gore bir modem lazim ki o da en az 3-4bin lira. Boyle bir modeminiz yoksa 200 veya 500mbps paketlere yonelin.

Zaten sadece 200mbps ve uzeri paketler uygun. Attigim linkte fiyatlari gorebilirsiniz.

100mbps ve asagisi alacaksaniz yine alternatif operatorlere gidin. Onlar daha ucuz. Fakat 200mbps ve uzerinde su an acik ara farkla en ucuz Turk Telekom.

389 liraya 1000mbps download 20mbps uplod veriyor Turk Telekom. Baya iyi fiyat. Almaya deger bence bu fiyatlara.

Fakat 1000mbps alacaksaniz ona gore bir modem lazim ki o da en az 3-4bin lira. Boyle bir modeminiz yoksa 200 veya 500mbps paketlere yonelin.
türk telekomun verdiği modemler fena değil bu arada.

Türk Telekom'un verdiği modemler fena değil bu arada.

200Mbps'e kadar iyi evet. Fakat 5GHz'de 300Mbps uzeri alamıyorsunuz. 300u bile zor goruyor genelde 250 civarı ki onun icinde modemin dibinde olmanız gerek. Ben Synology RT2600AC kullanıyorum 5GHz'de 1000/1000 alıyor.

Fakat 500 ve 1000MBPS paketleri alacaksanız Türk Telekom'un verdigi modemleri kullanmayın. Pek verim alamazsınız. Kablolu kullanacaksanız bir şey diyemem ama ben 1Gbps alıyorsam kullandigim modeminde Wi-Fi baglantisinin ona gore olmasını beklerim. Tabii bagladiginiz cihazlarinizinda (tablet, telefon, TV, laptop, PC vs) bu hizi desteklemesi gerekiyor. Benim kullandigim her cihaz bu hizi Wi-Fi'da desteklediği icin buna gore bir modem kullandigimda 1Gbps'i sonuna kadar her yerde kullanabiliyorum.

500Mbps veya 1Gbps paket alıp sadece ana PC'nize Ethernet ile bağlayacaksanız o zaman TT'nin modemi isinizi gorur. Fakat evde Wi-Fi ile bağlı diger hiçbir cihazınız 250Mbps uzeri hiz alamayacağı icin biraz 1Gbps'e bosuna para vermis olursunuz.

Benim tavsiyem 500Mbps veya 1000MBPS paket alacak arkadaşlar RT2600AC seviyesinde bir modem kullansın. Yoksa bosuna almış olursunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı