Türk Telekom Altyapısı Olan Yerde Superonline Fiber Kullanılabilir mi?

allouts00s

Decapat
Şu an mevcut internetim Türk Telekom Fibernet 50Mbit'e kadar fakat ben Superonline Fibere geçmek istiyorum. Bu aynı altyapı ile mümkün mü?
Türk Telekom'da ping yüksek, ayrıca hız da düşük.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an mevcut internetim Türk Telekom Fibernet 50Mbit'e kadar fakat ben Superonline Fibere geçmek istiyorum. Bu aynı altyapı ile mümkün mü?
Türk Telekom'da ping yüksek, ayrıca hız da düşük.

Merhabalar, İlk önce bende fenerliyim. Tebrik ederim :D. Gerçi fener kötüleşmeye başladı artık...

Her neyse neticeye gelelim.

Türk Telekom bizde kullandık, 11 yıl müşterisiydik. Türk Telekom ZYXEL WMG3312 B10B modemini kullandık.

Fotoğraf:

ZXELL-VMG-3312.png

Türk Telekomun ping'i yüksek değil açıkçası. Tarifeye ve modeme göre değişir. Hız'a gelecek olursak, bulunduğun mahalle,internet alt yapısı,binaya,konumuna,modemine,bilgisayarına veya telefonuna varıncaya kadar değişir. Atıyorum, sözleşmede hız 24 MBPS ama 88 alırsın. Sebebi söylediğim şeylerden dolayı. Tek firmaya veya tarifeye göre değişmez.

Ping'ini cmd üzerinden yapabilirsin fakat çok fazla etkisini göremezsin. 20-30 Ping düşürür.

Soruna gelecek olursak:

Evet, mümkün. Ama TurkCell altyapıyı kiralamak isterse kiralar ve kullanabilirsin. Bu konuyu uzmanlardan yani TurkCell ve Türk Telekom'u arayarak öğrenebilirsin.

TurkCell: 0532 532 0000
Türk Telekom: 444 1 444

Aradığında bunları sorarsan aydınlanabilirsin...

- Sokağımın alt yapısı var mı?
- TurkCell'e geçmek istiyorum fakat TurkCell'e geçtiğim zaman alt yapınızı kullanabilir mi?
- Sokağım kaç MBİT ?
- Aldığım tarifeye göre ve sokağımın hızına bakacak olursak en fazla ne kadar hıza ulaşa bilirim? [Örnek: Sokak,24 MBİT. Tarife, 300 MBPS. Ulaşabileceğin hız, 268 MBPS.]

İyi günler. İyi Forumlar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı