Çözüldü Türk Telekom altyapısında TP-Link Archer VR300 modem internet vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Chomusuke

Kilopat
Merhaba, sararıp solan yıllanmış Türk Telekom modemim yerine TP-Link Archer VR300 aldım ve bir türlü internete bağlayamıyorum. Eski modemi taktığımda her şey sorunsuz devam ediyor fakat yenisine geçtiğimde internete asla erişemiyorum. MAC adresi kopyalamayı denedim ama olmadı (belki de ben beceremedim). Telekom'dan verilen kullanıcı adı ve şifrem ise doğru. Modemi iade edip illa Telekom'dan mı satın almam gerek şimdi? VR300 üzerinden görüntülediğim hat değerlerim ektedir.

Dosya Ekleri

• 1662634816746.png
    1662634816746.png
    24,2 KB · Görüntüleme: 188
Çözüm
VLAD ID kısmı pasif yukarıdaki, oranın aktif olması lazım. Farklı ayarlar yaptıysanız modemi resetleyip en baştan hızlı kurulum ile ISS listesinden diğer'i seçerek aşağıya görselini attığım kırmızı kısımdaki yeri işaretleyip değer kısmında 35 yazıp gerekli bilgileri doldurup kaydederek dener misiniz tekrar?

1662637242255.png

MAC clon falan yapmayın. Dediğim şekilde ISS'nizin size verdiği kullanıcı adı ve şifrenizi dediğim yere dediğim ayarları yaparak girin. xx23423@ttnet şeklinde olan kullanıcı adınız ve ona atanan şifre. Modem arayüz şifresi değil.
Önce hızlı kurulumu denedim, orada TP-Link kendisi TTNET için ayar seçeneği eklemişti fakat bağlanmadı. Daha sonrasında kendim özel olarak girerek denemeye çalıştım ama açıkçası çok anladığım bir konu da değil modem bağlantı ayarları.

Vlan ID olarak 35 girdiniz mi?

Arayüz görsellerini paylaşırsanız hızlıca bir bakalım, pek vaktim yok işe dönmem gerekiyor. Ben göremesem bile mutlaka diğer arkadaşlar yardımcı olurlar.

Ağ kısmında yer alan WAN kısmını yani pppoe alanını atabilirsiniz. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi sansürleyin. Ayrıca yeni modeminizde DSL ışığı sabit yanıyor mu?

Ağ kısmında yer alan WAN kısmını yani pppoe alanını atabilirsiniz. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi sansürleyin. Ayrıca yeni modeminizde DSL ışığı sabit yanıyor mu?
Evet, DSL ışığım sabit ve şu an size yazmak için eski modemi takıp duruyorum. DSL'de eskide de yenide de hiçbir sıkıntı yk.

Dosya Ekleri

• ss3.PNG
    ss3.PNG
    8,2 KB · Görüntüleme: 96
  • ss4.PNG
    ss4.PNG
    14,2 KB · Görüntüleme: 82
  • 1662636604421.png
    1662636604421.png
    39,6 KB · Görüntüleme: 88

Yeni konular

Geri