Türk Telekom Ankara'da Port Açmıyor

Açık Kapı talep iletilebiliyor. Bazı yanıtlayan kişiler Telekom'a gidin diyebiliyor, sanırım uğraşmamak için. Ben de FTTH talebi ilettim, yatırımımız yok o bölgeye denildi. Deneyebilirsiniz.

Açık Kapı talep iletilebiliyor. Bazı yanıtlayan kişiler Telekom'a gidin diyebiliyor, sanırım uğraşmamak için. Ben de FTTH talebi ilettim, yatırımımız yok o bölgeye denildi. Deneyebilirsiniz.
AÇIK KAPI SİSTEMİ’NİN TÜRK TELEKOM’A YÖNLENDİRMESİ YOKTUR.CİMER ÜZERİNDEN BAŞVURU YAPABİLİRSİNİZ.

Açık Kapı Bürosu' na başvurduğunuz için teşekkür eder, iyi günler dileriz.
Her hafta altyapı sorgulamadan sorguladım nihayet bugün başvuru yapabildim. Altyapı mı genişletildi yoksa bir kullanıcı aboneliğini sonlandırdığından port boşa mı çıktı bilmiyorum. Bence bir kullanıcı aboneliğini sonlandırdı çünkü tekrar sorgulama yaptığımda boş port olmadığı anlaşılıyor. Bu arada Türk Telekom'un konu hakkında bir yardımı da olmadı. Baştan sonra oyalama süreci yaşandı. Konuyu görüp umudunuzu bu Ümit Önalmış, Yusuf Kıraçmış falan buralarda aramayın. Üstte bahsettikleri gibi dilekçe verin, haftada bir sorulama yapın aboneliğini sonlandıran oluyor port boşa düşüyor.

Son düzenleme:
Hocam en resmi yol dilekçedir. Ve bence en etkilisi de o.
Kardeşiniz adresinde port olmadığı için abonelik başlatamadığını ve port talep ettiğini belirten bir dilekçe hazırlasın. Sonra bu dilekçeyi bağlı olduğu müdürlüğün planlama birimine teslim etsin. Teslim edince de mutlaka takip numarası alsın.
Ben dilekçe vasıtasıyla VDSL'den fibere geçtim. Ama geçiş sürecimde anladım ki BTK, CİMER, mailler vs. pek de bir işe yaramıyor. Mail attığımız adres zaten kurumsal bir mail adresi. Dolayısıyla kişinin kendisi değil sekreterleri okuyup dönüyor. Nadiren de olsa kendisi dönüş sağlıyormuş ama her gün bilmem kaç kişi mail atıyordur adam hangi birine dönsün? Sekreterler de o adresle ilgilenen bölge müdürlüğüyle iletişime geçip aldığı bilgileri bize aktarıyor, bu kadar. Bu işlem ne bir başvuru niteliği taşıyor ne de işlemi hızlandırıyor. Zaten biz sıradan vatandaşlar olarak herhangi bir işlemi hızlandıramıyoruz.
Öte yandan CİMER genelde BTK'ya yönlendiriyor. BTK'ya cevap veren memurlar da söz birliği yapmış gibi aynı şeyleri kopyala yapıştır yazıyorlar. Özetle bu mercilerin pek işe yaradığı yok.

Dilekçe örnekleri DonanımHaber forumda mevcut. Buraya link verince moderatör ceza veriyor. Arama motoruna "Türk Telekom Dilekçe Örneği Donanım haber" yazarsanız karşınıza çıkacaktır. O konudaki 2. maddede yer alan port dilekçesi kardeşinizin durumuna uygun düşer.

Haricinde sormak istediğiniz başka bir şey olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
Mail adresini biliyor musunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı