Türk Telekom Port Sıkıntısı

Ömür Kaya

Hectopat
Merhabalar dostlarım,benim adım Ömür.Öncelikle şunu belirtmek isterim ki Türk Telekom bu İSS'ler arasında seçilmeyecekler listesinin ilk üçüne çok rahatlıkla girebilecek bir düzeye sahiptir.

Olaya direkt girmek gerekirse şöyle oldu ; Ben 2018 Ekim 15 tarihinde Başvuruda bulundum port dolayısıyla. Genel müdürlük "illa benden internet alacaksın yoksa açmam" tarzında bir şeyler söyledi, ve ben bunu duyunca beynime kan sıçradı ve biraz tartıştık bizimle ilgilenen hanımefendiyle. Sonrasında ben çıktım geldim evime ve telefondan onlarca kez port talebinde bulundum, bir şeyler yaptım vs. çözüm bulamadım.

Yaklaşık 7 aydır bu port sorunundan müzdaribim ve bu oturduğum bölge bu sıkıntıyı tek yaşayan ben değilim,hadi ben olsam neyse en az 10 aile bu sorundan müzdarip. Arkadaşlar sizlerden istediğim şudur ben bu işi en kısa zamanda nasıl çözebilirim,denemediğim yol,yöntem kalmadı CEO'ya kadar mesajlar şikayetlerde bulundum ama sanki bir insanla değil de bir robotla konuşuyormuş gibi kopyala yapıştır cevapları aldım.

Son 5 gündür komşumda portun var olduğunu fark ettim(saha dolapları aynı).Bunu ben Türk telekoma bildiriyorum yok santral farklıdır, yok böyledir diyorlar ve bir bakıyorum telefonu kapatmışım.

Özet olarak bu 7 aylık sürecim daha da uzamasını istemiyorum sizden ricam bu süreçlerden geçmiş kişilerin bana tecrübelerinden bir nebze olsun aktarması ve izlemem gereken yollardan ufaktan bahsetmesi. :) iyi forumlar dilerim.

CEO'ya mesaj atmak ( Yapıldı. )
Şikayet kaydı oluşturmak ( Yapıldı.)
Sosyal medya mecralarından yorum bombardımanı yapmak ( Yapıldı.)
Bir firmaya adıma Türk telekomdan port talep etmesi için başvurmak ( Yapıldı. )

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar şöyle bir durum daha var.
Benim oturduğum bina 1148 Sokak diye bir sokak ve binamda port yok.(Santrale Mesafe 94m)
Hemen arkamda olan bina(10m mesafe var)1152 sokak diye bir sokak ve binada port var.(Santrale olan mesafe 109m)

İki binanında aynı santrale bağlı olduğundan eminim(boşta port var yani),acaba bana neden port verilmiyor?

Oturduğum apartman tamamen dolu değil.

Sokak başına belirli bir port ayrımı mı söz konusu?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı