Türk Telekom Aralıklarla İnternet Kopma Sorunu

Waifu Impact

Kilopat
Makaleler
10
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1526212193
İnternetim devamlı kopuyor sanırım. Yani sıkıntı şu ki Türk Telekom'u aradığımda herhangi bir kopma gözlenmedi deseler bile devamlı Discord'dan düşme, internet sayfalarının yüklenmemesi (ama 10 saniye sonra denediğimde direk açılıyor), oyunlarda ani ping artışı vb. sorunlarla karşılaşıyorum. Bunun modemle alakası olabilir mi acaba? Bu arada 50 Mbit download ve 4 Mbit upload içeren bir paket kullanıyorum. Bunlarda modemin değerleri ve hız testi sonucu.

Speedtest.png
Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana genelde modemin adaptörü bozulduğunda oluyor bu tip şeyler. Sürekli düşüyordu internet, yavaş çalışıyordu. Ona baktırabilirsiniz.

Kopma olup olmadığını anlamak için hat değerleri ekranını tam olarak atmalısın. Bu şekilde hat değerlerinde hiç sorun yok gibi duruyor. Bölgende planlı alt yapı çalışması bildirimi var mı diye baktın mı?

Kopma olup olmadığını anlamak için hat değerleri ekranını tam olarak atmalısın. Bu şekilde hat değerlerinde hiç sorun yok gibi duruyor. Bölgende planlı alt yapı çalışması bildirimi var mı diye baktın mı?
Herhangi bir altyapı çalışması yok dendi. Ayrıca tam olarak nereyi atmam gerek başka?

@Waifu Impact İç tesisatta problem yok gibi, CRC de sıfır. Ama Hatta kopma olmuş 2 saat önce eğer modemi kapatıp açmadıysan.
Hayır modemi açıp kapadım. Gerçi şu an sorun yok gibi. Herhangi bir ping yükselmesi veya donma vs. Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

Hayır modemi açıp kapadım. Gerçi şu an sorun yok gibi. Herhangi bir ping yükselmesi veya donma vs. Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.
Ben 2019'un ilk gününde yaşamıştım. AKK kalkınca resmen millet içindeki indirme isteğini hat safaya ulaştırmıştı. Ve altyapı kaldırmadı. :D

Umarım ama umarım banada yardımcı olabilirsin ...
DEDİĞİN problemlerin hepsi bende de vardı.
Modemi değiştirdim ve 600 tl lik bir modem aldım, eşim ingilizce öğretmeni ve girmediği her ders başına 5 dolar ceza yiyioruz .. daha şimdiden 50 doları aştı! insanlar kopmayı şikayet edip para iadesi istiyorlar ..
Kablolar değişti ! Modem değişti ! farklı bilgisayarlar denendi...
Ama çözüm yok...
Ve TÜRK TELEKOM denilen iğrenç kuruluş kontrol yapıp sorun yok diyip beni başından savıyor..
Lütfen sizden rica ediyorum bana yardım edip yol gösterebilecek birisi yokmu ..

Muğla marmariste oturuyorum.
biraz önce bir görüşme daha yaptım,ısrarla ısrarla yok problem diyorlar gerçekten sinirden ağladım an itibari ile zararımız 70 usd ..
Aylık program yapıldığı için çalıştığımız japon şirketi ders iptali sağlamıyor .. iptal etsekte aynı parayı ödemek zorunda kalıyoruz ..
Aklım ermiyor artık ? ne yapmalı nasıl bir yol izlenmeli..

Son düzenleme:

Geri
Yukarı