Türk Telekom boş port yok hatası

Hoca, şimdi kısaca özetleyeyim olay anlattığım gibimi ona göre yardımcı olayım.

Siz telekom ile VDSL taahüt imzaladınız ve 5 ay sonra size ADSL hizmet vermeye başladılar doğru mu?

Hoca, şimdi kısaca özetleyeyim olay anlattığım gibi mi ona göre yardımcı olayım.

Siz Telekom ile VDSL taahhüt imzaladınız ve 5 ay sonra size ADSL hizmet vermeye başladılar doğru mu?

Hocam moderatörler uyarı attığı için cevap veremedim. Hayır ADSL hizmet vermiyorlar. Bilmiyorum VDSL imzaladım muhtemelen çünkü ADSL 16 Mbps kadar destekliyor. Hala VDSL hizmet alıyorum. 50Mbps paketim var. TurkNet'in sorgulama yerine girdiğim zaman ADSL 16Mbps yazıyor. Eskiden sorguladığımda 65Mbps diyordu.

Hocam moderatörler uyarı attığı için cevap veremedim. Hayır ADSL hizmet vermiyorlar. Bilmiyorum VDSL imzaladım muhtemelen çünkü ADSL 16 Mbps kadar destekliyor. Hala VDSL hizmet alıyorum. 50Mbps paketim var. TurkNet'in sorgulama yerine girdiğim zaman ADSL 16Mbps yazıyor. Eskiden sorguladığımda 65Mbps diyordu.
Hocam siz ortalığı çok karıştırmışsınız :) sorgulama ile işiniz yok artık sizin. Hıztesti yapın kaça kadar aldığınızı öğrenin.

Hocam siz ortalığı çok karıştırmışsınız :) sorgulama ile işiniz yok artık sizin. Hıztesti yapın kaça kadar aldığınızı öğrenin.
1643824661350.png

Bu şekilde hocam ethernet ile bağlanınca 47 felan oluyor.Şu an kablosuz bağlandığım için 43 gösteriyor.Normal mi?

Tamamdır hocam, doğru. Altyapı sorgulamada baktığınız değer sizin adresinizin desteklediği en yüksek hızdır. Size o hızı vermeleri zaten imkansız gibi bir şey. Bu hız gayet normal hocam.

Eki Görüntüle 1292831
Bu şekilde hocam ethernet ile bağlanınca 47 felan oluyor.Şu an kablosuz bağlandığım için 43 gösteriyor.Normal mi?
Şu an VDSL hizmeti alıyorsunuz. Sorgulamada boş port yok demesinin sebebi VDSL portların dolmuş olmasındandır. Eğer iss değiştirecek olursanız geçiş yapın ki portunuzu kaybetmeyin. Diğer türlü ADSL'e dönmek zorunda kalabilirsiniz.

Merhaba, Boş port olmadığı için evime internet bağlatamıyorum Türk Telekom dan internet bağlatmak isteğimde boş Port olmadığı söylendi ama yan binadan altyapı kontrol ettiğimde oluyor. Yan binanın adresini girip başvuru yaptım internet bağlanılabileceğini ama iç tesisat kablomun bozuk olduğunu öğrendim. Şimdi yaptırdım. Sorum, yan binaya boş port olup benim binama neden olmadığı? Yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba, Boş port olmadığı için evime internet bağlatamıyorum Türk Telekom dan internet bağlatmak isteğimde boş Port olmadığı söylendi ama yan binadan altyapı kontrol ettiğimde oluyor. Yan binanın adresini girip başvuru yaptım internet bağlanılabileceğini ama iç tesisat kablomun bozuk olduğunu öğrendim. Şimdi yaptırdım. Sorum, yan binaya boş port olup benim binama neden olmadığı? Yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim.
Binanızdaki kutuda yeterli port yok demek oluyor, telekoma başvurup ek port açmalarını isteyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı