Türk Telekom Bufferbloat

The Ruh hastasi

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Türk Telekom kullanıyorum. FTTH altyapım var. Bufferbloat sorununun kaynağı nedir? 35 Mbps download, 6 Mbps upload alıyorum. Nokia ONT cihazım var. Nokia OLT kaynaklı sorun diyen de, Router kaynaklı sorun diyen de var. QoS ayarını kullandığımda upload kısmında sorun yok ama download kısmında sorun yaşıyorum. İnternet sağlayıcımı değiştirsem sorunum çözülür mü?

Türk Telekom kullanıyorum. FTTH altyapım var. Bufferbloat sorununun kaynağı nedir? 35 Mbps download, 6 Mbps upload alıyorum. Nokia ONT cihazım var. Nokia OLT kaynaklı sorun diyen de, Router kaynaklı sorun diyen de var. QoS ayarını kullandığımda upload kısmında sorun yok ama download kısmında sorun yaşıyorum. İnternet sağlayıcımı değiştirsem sorunum çözülür mü?
İnterneti hiç kimse kullanmıyorken, bufferbloat testi yapıp atarmsıınınız.

İnterneti hiç kimse kullanmıyorken, bufferbloat testi yapıp atarmsıınınız.

QoS ayarlarım;

1657354854875.png

Adsız.png

Biri arkada video izliyordu. (480p herhalde.)

Değerler iyi ve teste göre herhangi bir bufferbloat yok. Tabi bu test ne kadar güvenilir o da tartışılır. Önemli olan herhangi bir indirme yükleme yapılırken ping değerlerinizin fazla değişiklik göstermemesi, oyun oynarken sizi olumsuz etkilememesi.

Değerler iyi ve teste göre herhangi bir bufferbloat yok. Tabii bu test ne kadar güvenilir o da tartışılır. Önemli olan herhangi bir indirme yükleme yapılırken ping değerlerinizin fazla değişiklik göstermemesi, oyun oynarken sizi olumsuz etkilememesi.

Sorun bu işte. 8 GB boyutunda ".ZIP" yüklerken oyuna tekrar gireceğim.

adsız2.png

Sanırım sorun burada (Kırmızı ile işaretlediğim kısımlar.). Max 100 ms kadar görmüş.

Yeni konular

Geri
Yukarı