Türk Telekom Cayma Bedelini Ödememe

emonachi

Hectopat
Yeni bir binaya taşındık, hizmet almak istediğim TürkNet orada alt yapı olmadığı için hizmet veremedi ama altyapı vardı. Türk Telekom müdürlüğüne gittiğimde bana "VDSL kartlar dolu Max 24Mbps alabilirsin" dediler ben de mantıken Türk Telekom alabildim. Ama Türk Telekom çalışanları gelip kutuyla uğraşınca şu an TürkNet bana hizmet verebiliyor. Ama daha internete erişim sağlamadığım halde, bana 590 TL cayma bedeli çıkardılar. BTK üzerine bildiğim kadarıyla 14 gün cayma hakkım var diye biliyorum. Bana yol yordam gösterin arkadaşlar ne yapmam gerekiyor?

Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Şehrinizde bulunan Tüketici Hakem Heyetine gidip bu durumu acilen sorun. 14 gün dolmadan. Onlar gerekli bilgiyi verecektir. İşlemleri nasıl takip etmeniz gerektiğini söyleyeceklerdir. Buradan edindiğiniz bilgiler kesin olmamakla birlikte size 590 TL gibi bir ücret ödetme ihtimali olacaktır.

Sözleşmeyi ne zaman imzaladınız?
Dün.
Şehrinizde bulunan Tüketici Hakem Heyetine gidip bu durumu acilen sorun. 14 gün dolmadan. Onlar gerekli bilgiyi verecektir. İşlemleri nasıl takip etmeniz gerektiğini söyleyeceklerdir. Buradan edindiğiniz bilgiler kesin olmamakla birlikte size 590 TL gibi bir ücret ödetme ihtimali olacaktır.
590 TL ödüyeceksem iptal ettirmeye gerek yok, ben ödemeden caymak istiyorum ve böyle bir hakkımın olduğunu hatırlıyorum.
Napıcaz şimdi peki ?
Merhabalar, öncelikle 26 Eylül 2019 5.2' lik İstanbul Depreminden sonra binamız hasarlı çıktığı için taşınmak zorunda kaldık. Yeni taşındığımız adreste ilk başvurmak istediğim, Türknet, SUPERONLİNE gibi firmalar benim alt yapımı görmüyordu. Türkiyedeki tüm alt yapılara bakan TürkTelekom'a gittiğimde '' Mahallen'de boş VDSL kartı yok, o yüzden diğer firmaların sana min ortalama 35mbps hız verdiği için kullanamıyorsun dediler. Bende zorunda kalarak 09.10.2019 tarihinde Türktelekomdan internet aldım. Türktelekomdan ekipler gelip, binanın dışındaki kutu ile uğraştıktan sonra benim almak istediğim İnternet sağlıyacıları bana internet verebiliyordu. Bugün Türktelekomu aradığımda beni yanlış yönlendirip kendi müşterileri yaptığı ve internete daha erişim sağlamadığımız halde bana 590 TL cayma bedeleri çıkardılar. Yüz yüze söylenmemiş, ek paketler vs. gibi ücretler için 590 TL cayma bedeli çıkardılar. Bu konuda tüketicinin 14 günlük cayma hakkını kullanarak, ,internete erişim sağlamadığım halde bu cezai işlemi ödemek istemiyorum. Adalete ve Tüketici haklarına güveniyorum. Beni dinlediğiniz için şimdiden teşekkür ederim.

BTK'ye ve Tüketici Hakem Heyetine böyle bir şikayette veya başvuruda bulundum.
İnşallah güzel yanıtlar alırız.

Son düzenleme:
Vodofone ile konuş bir. Vodofone 500 TL'ye kadar cayma bedelini ödüyoruz yazıyor. Kalan parayı cebinden verip Vodofona geçebilirsin.

Türk telekomdan "hediye" adı altında modem, sviç, kablo, bardak ya da bardak altı gibi herhangi bir fiziksel ürün aldınız mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı