Türk Telekom dengesiz ping değeri

kullanilmiyorr

Hectopat
Türk Telekom'da bu aralar sıkıntı mı var? Yurtdışına yaptığım testler sabit fakat yurtiçi hiç stabil değil. Bazen 14 ms bazen 40 ms bazen ise 110 ms. Ethernet ile bağlıyım, hat değerlerim iyi ve internette kimse yok. Siz sormadan söyleyeyim. Restart atmayı da denedim.

1619656754695.png

Gördüğünüz gibi. Valorant TR serveri çok dalgalı özellikle. Bir 14 ms bir 38 ms alıyorum.

1619656881477.png

Yine bu değerler iyi fakat restartlamadan önce 3 4 ping başı 200 ms gösteriyordu. Ayrıca Sakarya'dan Ankara'ya 68 ms veya Sakarya'dan İstanbul'a bazı serverlerde 35 ms almam çok saçma değil mi? Viyana'ya 55 ms Ankara'ya 68 ms alıyorum. :D Nasıl düzeltilir bu? @Patrixcs @Ulunay

Türk Telekom'da bu aralar sıkıntı mı var? Yurtdışına yaptığım testler sabit fakat yurtiçi hiç stabil değil. Bazen 14 ms bazen 40 ms bazen ise 110 ms. Ethernet ile bağlıyım, hat değerlerim iyi ve internette kimse yok. Siz sormadan söyleyeyim. Restart atmayı da denedim.

Eki Görüntüle 997572

Gördüğünüz gibi. Valorant TR serveri çok dalgalı özellikle. Bir 14 ms bir 38 ms alıyorum.

Eki Görüntüle 997573

Yine bu değerler iyi fakat restartlamadan önce 3 4 ping başı 200 ms gösteriyordu. Ayrıca Sakarya'dan Ankara'ya 68 ms veya Sakarya'dan İstanbul'a bazı serverlerde 35 ms almam çok saçma değil mi? Viyana'ya 55 ms Ankara'ya 68 ms alıyorum. :D Nasıl düzeltilir bu? @Patrixcs @Ulunay
LoL/Valorant serveri hep öyle. Aldırış etmeyin yurt için değerlerinize. O server'ler açıkçası rezalet.

Dinamik IP ile hizmet aldığınız için her zaman rotalarınız değişiyor. O yüzden ping değerleriniz aynı sunucuya bazen değişkenlik gösteriyor.

LoL/Valorant serveri hep öyle. Aldırış etmeyin yurt için değerlerinize. O server'ler açıkçası rezalet.

Dinamik IP ile hizmet aldığınız için her zaman rotalarınız değişiyor. O yüzden ping değerleriniz aynı sunucuya bazen değişkenlik gösteriyor.
Sadece Valorant serverleri değil ama, mesela 3 km ötedeki sunucuya 48 ms alıyorum. Ama yüzlerce kilometre ötedeki Frankfurt serverine 50 ms alıyorum. İşin garip yanı da burda. Düzeltme yolu yok mu? Veya bizim yapabileceğimiz bir şey?

@kullanilmiyorr 3 km ötedeki sunucuya dolaştırıp bağlıyor olabilir. Mesela Telekom Speedtest'e Turkcell'in sunucularına dolaştırıp bağlıyor.

Sunucu bursa içinde ben 45 ms alıyorum. Bükreşten dolaştırıp bağlıyor oraya.
Statik IP almadan düzeltemeyiz değil mi? Çünkü bir ara da Viyana'ya 38 ms alıyordum şuan 55'den aşağı düşmüyor. Frankfurt daha uzak ama orada 49-50 ms alıyorum. Böyle değerlerin habire değişmesi sinir bozucu. Keşke rotayı biz ayarlayabilseydik.

Sadece Valorant serverleri değil ama, mesela 3 km ötedeki sunucuya 48 ms alıyorum. Ama yüzlerce kilometre ötedeki Frankfurt serverine 50 ms alıyorum. İşin garip yanı da burda. Düzeltme yolu yok mu? Veya bizim yapabileceğimiz bir şey?

@kullanilmiyorr 3 km ötedeki sunucuya dolaştırıp bağlıyor olabilir. Mesela Telekom Speedtest'e Turkcell'in sunucularına dolaştırıp bağlıyor.

Sunucu bursa içinde ben 45 ms alıyorum. Bükreşten dolaştırıp bağlıyor oraya.
Tam da aynısını diyecektim. Hocam açıklamış.

@Patrixcs hocam siz her mesaj yazdığınızda Allah biliyor vallaha güzel kız yazdı sanıyorum. Valla alışamadım ben sizin profil fotoğrafına. 😅
Statik IP almadan düzeltemeyiz değil mi? Çünkü bir ara da Viyana'ya 38 ms alıyordum şuan 55'den aşağı düşmüyor. Frankfurt daha uzak ama orada 49-50 ms alıyorum. Böyle değerlerin habire değişmesi sinir bozucu. Keşke rotayı biz ayarlayabilseydik.
Aha direkt hocamın problemi. @Patrixcs bak yalnız değilmişsin hocam. Allah kurtarsın ikinizi de.
Some Turk Telekom problems....

Türk Telekom'da bu aralar sıkıntı mı var? Yurt dışına yaptığım testler sabit fakat yurtiçi hiç stabil değil. Bazen 14 ms bazen 40 ms bazen ise 110 ms. Ethernet ile bağlıyım, hat değerlerim iyi ve internette kimse yok. Siz sormadan söyleyeyim. Restart atmayı da denedim.

Eki Görüntüle 997572

Eki Görüntüle 997573

Yine bu değerler iyi fakat restartlamadan önce 3 4 ping başı 200 ms gösteriyordu. Ayrıca Sakarya'dan Ankara'ya 68 ms veya Sakarya'dan İstanbul'a bazı serverlerde 35 ms almam çok saçma değil mi? Viyana'ya 55 ms Ankara'ya 68 ms alıyorum. :D nasıl düzeltilir bu? @Patrixcs @Ulunay

Türk Telekom'u sorgulamayın her türlü her saçmalık her an olabilir en yakın zamanda değiştireceğiz inşallah.

Statik IP almadan düzeltemeyiz değil mi? Çünkü bir ara da Viyana'ya 38 ms alıyordum şu an 55'den aşağı düşmüyor. Frankfurt daha uzak ama orada 49-50 ms alıyorum. Böyle değerlerin ha bire değişmesi sinir bozucu. Keşke rotayı biz ayarlayabilseydik.

Telekom'da trafik sorunu var. Telekom trafiği genel olarak sosyal medya, Google ve YouTube gibi şeylere veriyor.

Google ve YouTube ping değerim yükseldiğinde yurt dışına ping değerim düşmeye başlıyor.

Sosyal medyalarla anlaşıp sunucuları kendi veri merkezinde kurdursa sorun çözülür gibi geliyor.

Telekom'da trafik sorunu var. Telekom trafiği genel olarak sosyal medya, Google ve YouTube gibi şeylere veriyor.

Google ve YouTube ping değerim yükseldiğinde yurt dışına ping değerim düşmeye başlıyor.

Sosyal medyalarla anlaşıp sunucuları kendi veri merkezinde kurdursa sorun çözülür gibi geliyor.
Keşke bu sorunları çözmek için azıcık uğraşsalar. Bir ara Google sunucuları Türkiye'ye geliyordu ama o da ertelendi sanırım.

Neyse yine de yardımınız için teşekkür ederim, çözülmesini beklemekten veya Türk Telekom'un uğraşmasını beklemekten başka çözüm yok sanırım. :(

Geri
Yukarı