Türk Telekom düşük internet hızı

kerem_34

Hectopat
Merhaba.
Yaklaşık 10 gündür internet hız düşüklüğü, kopma gibi sorular yaşıyorum. TTNET kullanıyorum, müşteri hizmetlerini aradığımda sorunun ankastre ile daire arasında olduğunu ve onların sorumluluğunda olmadığını söylüyorlar.

İnternet'im bu arızalardan önce 35 Mbps idi. Şu an hat değerlerime baktığımda downstream 9.139 görünüyor. Hız testi yaptığımda ise 7-8 civarı bir değer çıkmakta. İnternet'in bozulmaya başladığı tarihlerde üst kata D-Smart internet bağlandı.

TTNET'i tekrar aradığımda gelen D-Smart ekibi yeni abonenin bağlantısını sizin girişiniz üzerinden yapmış olabilir benzeri bir şeyler söyledi. Böyle bir durum mümkün mü? Bir daire ankastrede benim çıkışım üzerinden internet çekebilir mi? (Ankastrede yeterli yer olmadığı konusu bir ara konuşulmuştu apartmanda)
Not: Başka modem de denedim sonuç aynı.

Hat değerlerim.
1606935854975.png

Hız testi sonucu.
1606935866897.png

Merhabalar efendim, aldığınız upload hızı mükemmel bile altyapınız nedir ve DSL mi kullanıyorsunuz? Ben modeme data kablosu ile bağlanmama rağmen hız bu:

dd.PNG

Klasik Türk Telekom, müşteri hizmetlerini ararsanız "biz de normal gözüküyor" diyeceklerine eminim.

Kesinlikle yahu benim 16 megabit internetim var yalın ADSL mi VDSL mi ne 2'de bir gidiyordu Türk Telekom'u aradım neymiş hiç sorun yokmuş adama diyorum proxy falan yok reset attım 16 megait internet 4-5-6 bazen 1MB çekiyor.

Superonline en iyisiydi 4megabitlik internete 30 TL ödüyordum ama 400KB'da çekiyordu.

Alışman gerek sözde16 Mbps hızdaki bir internet aldım fakat arada bir 200-700 arası ping gösteriyor. Ve pek te sözlerinde durdukları söylenmez.

Kesinlikle yahu benim 16 megabit internetim var yalın ADSL mi VDSL mi ne 2'de bir gidiyordu Türk Telekom'u aradım neymiş hiç sorun yokmuş adama diyorum proxy falan yok reset attım 16 megait internet 4-5-6 bazen 1MB çekiyor.

Aynı sorun bende de vardı 2. ci aboneliğimi aldım direk yanıma koydum modemi kablosuz bağlantı hızı hala 4 Mbit civarlarında geziyor.

Geri
Yukarı