Türk Telekom Düşük Upload Hızı

Serhat DURMUŞ

Hectopat
Daha fazla  
Daha önceleri yanlış hatırlamıyorsam 2.5 Mbps gibi bir upload alıyordum, sonrasında ise genel bir sorun varmış bulunduğum konumda, akabinde sorun devam etti, geldiler baktılar binada dedi sorun (içi) kutudan orya kadar sıkıntı yok diyor fakat içeride başlıyor dedi, biz de dışarıdan kablo cektik buraya kadar iyi adamın bağladığı yerden aynı yerden bağladık güzel, internet geldi aşağıda görselleri görüyorsunuz ping ve indirme hızım normal fakat yükleme hızım düşük.
Yani adam yanlış mı bağladı yoksa benim uploadı mı düşürdüler?
Müşteri hizmetlerini aradığımda ise sorun olmadığını söylüyorlar. Bu problem hakkında çözüme ihtiyacım var.

vdlls.png

********************************************************************************************************
7639177808.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Değerlere bakınca 3 Mbps upload tanımlanmış burada bir sıkıntı yok, imkanınız var ise modemi direk ankastreye bağlayıp öyle deneyin. Sonuç aynı ise sorun ya modemden yada TT'den kaynaklıdır fakat sorun düzeliyor ise iç tesisatı değiştirmek için kullandığınız kabloda sıkıntı var demektir.

Sorun kabloda ise HES, HCS gibi kaliteli bir markadan CAT6 ile değiştirmenizi öneririm.

Modem arayüzünde ki değerlerde sıkıntı yok evet, modem ankkastreye bağlı, sorunun tam olarak modemden kaynakllandığını düşünmüyorum Türktelekom dan kaynaklı bir sorun olduğunu düşünüyorum (direkt ankastreye modemden kablo cektik dışarıdan) Sorun kablo ile ilgili olursa CAT6 almyı düşünüyorum kesinlikle. Ayrıca an itibariyle ilk düzeltmede başarısız olup birdaha sorun devam ediyor mesajı gönderdikten sonra TT' ye bur sefer sorunumu düzeltiler ama nasıl düzeltiler bii fikrim yok (soruna uzaktan müdehale edip düzeltiler onu biliyorum) görseli şöyle bırakayım..
7664482430.png

Sorun şimdilik çözüldü ama sorun tekarar ortaya cıkars tekarar aramam gerekiyor ve ayrıca bu problemi nasıl çözdüklerini öğrendiğimde buraya ekliyeceğim.

Yazılımsal dediğiniz sorun da büyük kapsamlı bir sorun vardı 1.5 ay kadar önce sonra sonra internetim böyle düştü , o sıralar yazılımsal problem yaşanmış ve bu devam etmiş sanırım.

Aradığımda test yapıp sistem değerlerime normal dediler ve modemi fabrika ayarlarına döndülerdüler yanlış hatırlamıyorsam yazılımsal sorun var mıdır diye bakmak için o anda yoktu ama varmış ki şimdi düzeltiler.

Modem arayüzünde ki değerlerde sıkıntı yok evet, modem ankkastreye bağlı, sorunun tam olarak modemden kaynakllandığını düşünmüyorum Türktelekom dan kaynaklı bir sorun olduğunu düşünüyorum (direkt ankastreye modemden kablo cektik dışarıdan) Sorun kablo ile ilgili olursa CAT6 almyı düşünüyorum kesinlikle. Ayrıca an itibariyle ilk düzeltmede başarısız olup birdaha sorun devam ediyor mesajı gönderdikten sonra TT' ye bur sefer sorunumu düzeltiler ama nasıl düzeltiler bii fikrim yok (soruna uzaktan müdehale edip düzeltiler onu biliyorum) görseli şöyle bırakayım..
Eki Görüntüle 333477
Sorun şimdilik çözüldü ama sorun tekarar ortaya cıkars tekarar aramam gerekiyor ve ayrıca bu problemi nasıl çözdüklerini öğrendiğimde buraya ekliyeceğim.
SA sizinpaket 24 mbit downloand 2 mbit upload mı yoksa 3 mbit upload mı ?

Kardeş bende de aynı değerler. Ben de TT Hipernet Kullanıcısıyım ve aynı değerleri alıyorum....

Kardeş bende de aynı değerler. Ben de TT Hipernet Kullanıcısıyım ve aynı değerleri alıyorum....
Aynı sorun sende var mı?
var ise müşteri hizmetlerinde şuanları söyle hız testi yaptıgımda aldıgım upload (yükleme) değeri düşük (örn: 0ç 0.800mbps) siz yani müşteri hizmetlerinde ki yetkililer onu 3 mbps olarak görüyor, şöyle diyeceksin kabloları kontrol ettim sorun gözükmedi upload da düşük olduğunu idda ediyorum kayıt açın gibisinden bi konuşma yaptığında işlem gerçekeleşektir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı